Чи справедливо відібрали "гроші Януковича"

9 жовтня 2017, 13:30
Нові $200 млн Януковича повернули народу. Ура, ура, ура!

Звичайно, забирати гроші Януковича – це добре. Він вкрав, а ми назад. Експропріація експропрійованого, так би мовити. Справедливо ж. Нібито. Але для всього світу справедливість не має ніякого значення.

Відео дня

Нібито справедливо для Каталонії вимагати незалежності. Але незаконно. А тому ніхто цю нову Каталонію не визнає і, якщо вона оголосить незалежність, бажаючи не віддавати податки і доходи іспанській короні, то лишиться поза правовим полем і всі ці податки і доходи випаруються. Як і туристи з пляжів Барселони. А тут тобі не ДНР, тут є що втрачати.

Теж саме і з грошима Януковича. Перші 1,5 ярда баксів Україна забрала рішенням Краматорського районного суду у справі якогось бомжа. Тепер $200 млн Януковича ми забрали рішенням Соснівського районного суду міста Черкас. Правда? Мабуть, це з тези "що в країні кожен суд повинен бути антикорупційним".

І чого варті ці рішення судів і як вони виписані, якщо довелося йти так далеко? Тому що важко уявити, що Янукович послав синочка з торбою баксів в Соснівський район міста Черкаси покласти на рахунок в банку $200 млн. І чи ж причина в тому, що гроші забирають рішенням цього суду трохи в іншому?!

Так що ж поганого? Погано – це ризики. Ризики того, що в один момент ці гроші доведеться віддавати. Адже не секрет, що вони не лежали на рахунках Януковича. Власниками цих грошей завжди були якісь добрі кіпрські юристи. Так ось, що буде, якщо отримавши рішення суду якісь Попандополуси подадуть до судів європейських? Не сьогодні, ні. Але з часом. Як думаєте, яка ймовірність того, що рішення Краматорського суду не пройде перевірку в Європейському Суді? Наслідки додумайте самі.

Насправді, експропріація цих коштів нічого хорошого нам не дала. Ці гроші і так були заморожені на рахунках державних банків. Лежали там і державні банки купували на них доларові ОВДП, а гроші все одно йшли Мінфіну. Тому що заморожені пасиви, депозити, але ліквідність нікуди не поділася. І таким чином, бюджет все одно користувався цими грошима. Звичайно, "наче в борг", але все одно користувалися. І оскільки в борг, то користувалися не марнотратно, не збільшуючи дефіцит бюджету.

Що трапилося, коли доблесна прокуратура повернула ці гроші в бюджет? Правильно, їх тут таки витратили. Чиновників хлібом не годуй, дай освоїти кошти. Коротше кажучи, ці гроші швиденько проїли. І отримали можливість ще більше збільшити борг. Все з точністю до навпаки до практики нормальних країн, які б витратили ці кошти на зменшення держборгу.

І що ми маємо на виході? На виході ми маємо потенційне зростання державного боргу на цю суму і переможні реляції чиновників. Не дуже позитивний вихлоп.

Показати ще новини
Радіо NV
X