Чи продовжиться зростання пасажиропотоку

27 березня 2018, 18:00

У попередні кілька років зростання ринку було пов'язане в основному з відновленням обсягів авіаперевезень.

Після того, як ринок просів у 2014-2015 роках, то як раз 2016-2017 роки ринок відновлювався і авіаперевезення росли величезними темпами. Зростання становило 30-50%. Зараз ринок виходить у своє природне зростання, тобто такі темпи зростання не зберігаються, а навпаки знижуються. Основні сегменти, в яких ринок росте, – це курортні чартери в Туреччину, Єгипет та інші подібні курорти. Також МАУ як трансфертні перевезення в аеропорту Бориспіль. І третій великий сегмент – це регіональні аеропорти, які почали розвиватися. Насамперед Львів, Харків, Одеса, Херсон, Запоріжжя.

Відео дня

На сьогодні пасажиропотік не живе ізольовано в якомусь вакуумі. Він насамперед відображає економічний стан в країні. Чим вища зарплата і дохід громадян, тим більше обсяг авіаперевезень. Чим активніше розвивається в Україні бізнес, тим більшими темпами зростають авіаперевезення. Тому тут йде пряма кореляція.

Основні чинники зростання пасажиропотоку залишаться і в цьому році. Це подальший розвиток авіаперевезень через хаб в Києві. Тобто це авіакомпанія МАУ, яка потихеньку розвиває свою мережу стикувальних рейсів і приваблює тим самим міжнародні рейси через аеропорт Бориспіль. Другий сегмент – це розвиток курортних чартерів. І третій сегмент – це регіональні аеропорти, які продовжать ймовірно свій розвиток і в цьому році.

Не можна сказати, що регіональні аеропорти Полтава та Біла Церква заробили в цьому році. Працює поки що тільки аеропорт Херсон. У кожному аеропорту дуже різні драйвери розвитку. Херсон – це насампередТурецькі авіалінії, потім підтяглася авіакомпанія МАУ. Цей аеропорт в основному обслуговує пасажиропотік з Криму. Тих громадян, які вважають за краще виїжджати в Херсон і вже відлітати звідти. Якщо говорити про інші малі аеропорти, то тут єдиним драйвером їх розвитку є місцевий ринок. Якщо на місцевому ринку є потреба в перельотах, тоді аеропорт має шанс на розвиток. Якщо таких перевезень немає, то не буде і розвитку аеропортів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X