Чи переживе Приват виплату грошей Суркісам

21 грудня 2017, 15:47
Виконавча служба відкрила провадження про стягнення з націоналізованого Приватбанку коштів на користь Суркісів

Така ситуація прогнозувалася ще рік тому. Держава виділить Приватбанку необхідну кількість коштів і підтримає ліквідність. Це вже неодноразово відбувалося. Поки перші особи країни бояться чесно зізнатися в тому, що король голий і цей банк банкрут, рефінансування буде відбуватися нескінченно. Припускаю, що раз на 2-3 місяці буде виділятися 20-25 млрд гривень. Залежно від курсу долара.

Відео дня

На роботі Приватбанку це не відіб'ється. Думаю, що з власниками банку домовилися заздалегідь, тому негативних наслідків для роботи банку очікувати не варто.

На сьогодні не виконаних постанов щодо Приватбанку на десятки мільярдів гривень – це сотні тисяч позовів про стягнення коштів з банку від кримських вкладників, а також від вкладників на території України. Якщо відкриєте реєстр боржників, реєстр юридичних і фізичних осіб, побачите кількість судових рішень щодо Привату. Ці рішення не виконані. Йдеться про суму в 150-200 млрд гривень.

Під виглядом фінмоніторингу та дослідження грошей на предмет відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом, банк блокував кошти людей. Цей процес триває з 2015 року. Подібні речі не належать до компетенції Приватбанку. Тільки в нашій адвокатській компанії у провадженні 10 таких позовів про неповернення людям коштів з депозитів за надуманими приводами.

Держава йде на поводу у Приватбанку, про що свідчить повна бездіяльність виконавців щодо стягнення коштів, блокування рахунків, звернення стягнення на активи Привату і повернення тих активів, які виведені незаконно. До сьогодні не видно ніяких дій з боку виконавчої служби.

Останні рішення судів підтверджують гіпотезу про заборону виконавчим службам виконувати судові рішення щодо Приватбанку. Суди різних юрисдикцій в різних районах Дніпропетровська забороняють виконавчим службам в Україні виконувати постанови щодо Привату. Такі рішення з'являються з періодичністю раз на 2-3 місяці. Вища рада правосуддя закриває очі на подібні рішення. Міністерство юстиції теж не поспішає виконувати судові рішення, про це свідчить реєстр боржників і реєстр юридичних і фізичних осіб, де вказано перелік відкритих постанов щодо Приватбанку, які не виконуються.

Якби банк мав можливість виплатити гроші, то чому тоді державна виконавча служба не стягує гроші з Приватбанку. При цьому приватні виконавці не можуть займатися цими стягненнями.

Замість цього з 2010 року майно банку переоформляється на офшорні компанії. Така схема без участі держави не працювала б. Тому це виконання рішення суду про стягнення мільярда гривень в інтересах Суркіса, ще раз підтверджує ту обставину, що закон в Україні не для всіх однаковий. Гроші будуть повернуті через суд тільки потрібним людям. Решта виконавчих проваджень як не виконувалися так виконуватися і не будуть.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Рядові вкладники будуть домагатися виплат, але буде проходити багато часу, десятки судів і доведеться докладати максимум зусиль, щоб забрати кошти, розміщені на депозитах у Приватбанку. Щодо великих вкладів виконавча служба відрапортує про сумлінно виконане рішення суду і повернутих грошах Суркісам.

Це буде виглядати, як цинічне знущання з громадян України і клієнтів Приватбанку.

Після роботи Гонтаревої і МВФ в Україні не залишилося жодного приватного банку, як Приват. Тож нових випадків з ліквідацією не передбачається в найближчі років 30-40. Тому що такий банк треба створити. Не бачу, хто б міг на сьогодні стати таким великим банком. МВФ і НБУ просто знищують українську банківську систему. Іноземні банки в Україні ніхто чіпати не буде.

Показати ще новини
Радіо НВ
X