Чи можна повернути гроші Михайлівського

12 вересня 2016, 12:02
Повернути абсолютно всі гроші, які так чи інакше вибули з банку напередодні введення тимчасової адміністрації, практично неможливо

По-перше, виведення активів здійснювалось на підставі угод різної правової природи, укладених з різними особами, зокрема й нерезидентами. Тому їх оскарження не може відбуватися в межах одного окремо взятого розгляду. Крім того, існує ризик, що встановити кінцевого одержувача, а, отже, і витребувати частина коштів, просто не вдасться.

Відео дня

Чинне законодавство дозволяє оскаржити деякі угоди про відчуження майна та ініціювати кримінальні справи з метою повернення активів ліквідаційної маси, за рахунок якої будуть задовольнятися вимоги кредиторів.

Однак на практиці все не так просто. Інколи кримінальні справи в досудовому розслідуванні затягуються на кілька років, не кажучи вже про судові розгляди, перегляд рішень. У той же час, законом про систему гарантування вкладів фізичних осіб встановлено дворічний термін для ліквідації банку. Таким чином, банк «Михайлівський» повинен бути ліквідований до липня 2018 року.

Якщо операції були оформлені грамотно і без порушень законодавства, на жаль, немає підстав розраховувати, що гроші будуть повернуті і виплачені у майбутньому вкладникам. Інша справа, якщо мільйонні транзакції здійснювалися, наприклад, за місяць до введення тимчасової адміністрації, без будь-якого договору і без перевірки учасників так званої угоди. Тому необхідно дивитися на правові підстави для кожної з операцій. Оскільки ця інформація не перебуває у відкритому доступі, ознайомитися з нею вкладникам можна буде тільки у випадку розголошення в рамках відкритого судового розгляду з тексту судових рішень, що перебувають у відкритому доступі.

Відповідно до законодавства всі фізичні особи – вкладники, які тримали в банку депозит до 200 тис. гривень, отримають свої гроші. А ті, хто мав у «Михайлівському» вклади понад 200 тис. гривень, стануть в чергу і отримають гроші у порядку, встановленому законом.

Показати ще новини
Радіо NV
X