ФРС, Evergrande і можливий дефолт США
Дві найважливіші події, що очікувалися цього тижня, — це, безумовно, засідання ФРС і ситуація з Evergrande у Китаї. З несподіваних — розпродаж акцій у понеділок, що знову змусив багатьох згадати про корекцію.
Хтось прогнозував падіння на 10%, хтось — ще більше, але за кількістю бажаючих вставити свої «п'ять копійок» в дискусію на тему «ринки перегріті і пора падати» відчувалося, що для дуже багатьох інвесторів невпинне зростання останніх місяців стає трохи некомфортним. Важко рости у відчутті, що відразу все може обвалитися. Але як виявилося, ведмежі настрої були досить короткострокові і все обмежилося лише самим початком тижня. А вже в середу інвестори дружно аплодували мудрим рішенням ФРС, озвученим її главою Джеромом Павеллом на підсумковій прес-конференції.
ФРС готовий посилювати політику. Чергове, вересневе, засідання ФРС чекали з нетерпінням. Тема інфляції та монетарної політики — це зараз тема № 1 для дуже чутливих фінансових ринків і один необережний рух може запросто завдати істотної шкоди. А може і принести користь, як це сталося в середу — Павелл і співтовариші продемонстрували відмінне вміння управляти очікуваннями інвесторів і говорити не найприємніші речі, не викликаючи паніку і розчарування.
Головним підсумком засідання ФРС стало те, що його керівництво вирішило чітко розділити в часі програму згортання покупки облігацій і можливе підвищення процентних ставок. Поки не закінчиться викуп, про підвищення мова йти не буде, бо абсолютно нелогічно робити це одночасно. І така політика, що й казати, додає інвесторам комфорту.
З приводу процентної ставки, то на цей раз її, як і очікувалося, залишили на колишньому рівні, а всі члени FOMC вважають, що нічого не варто міняти до кінця 2021 року. Що стосується наступного року, то 9 членів з 18 вважають, що ставку варто підвищити на 0.25%. У 2023 році прогнозується три підвищення по 0.25%. Що стосується економічного прогнозу, то зростання ВВП у США в 2021 році було знижено з 7% до 5.9%, а в 2022, навпаки, підвищено з 3.3% до 3.8%. На думку ФРС економічна активність і ситуація на ринку праці продовжують поліпшуватися, хоча й спостерігається уповільнення в секторах, чутливих до COVID. Що стосується інфляції, то на думку керівництва ФРС, вона, звичайно, висока і залишиться такою ще якийсь час. Але, з іншого боку, при прийнятті рішень, спрямованих на боротьбу з інфляцією, набагато більшу роль будуть відігравати довгострокові інфляційні очікування, які поки що відповідають довгостроковим цільовим показникам. Якщо щось зміниться, то ФРС, безумовно, буде реагувати. Тож, як мінімум за словами Павелла, все нормально і ситуація під контролем.