Чи може Україна зробити цифровий прорив

14 листопада 2018, 09:00

Європейський бізнес стрімко цифровізується. Україна має все для того, щоб не тільки наздоганяти, але й здійснити ІТ-прорив.

Every business is a digital business – цю фразу можна сьогодні чути все частіше, і недарма. На наших з вами очах збувається прогноз Gartner шеcтирічної давнини, який тоді здавався лише сміливою фантазією: маркетинг-директора вже витрачають на інформаційні технології стільки ж, скільки керівники ІТ-відділів, а скоро будуть витрачати більше. Світ накриває потужна цифрова хвиля, коли головним ресурсом, нафтою XXI сторіччя стає software.

Відео дня

Бізнес в розвинених країнах активно та масово переходить на цифрові рейки, бо цифрові технології збільшують продуктивність, зростання та прибутковість компаній. Яка ж ситуація з цим в Україні? Виходячи цього року на український ринок, наша компанія ретельно дослідила його, і можемо порівнювати локальні реалії зі світовими трендами. А головних трендів я би виділив чотири.

Тренд номер один: міграція до хмари. Хмарні рішення дали можливість компаніям просто і дешево консолідувати свої ІТ-системи і легко їх масштабувати. Стара парадигма ІТ, коли компанії обов’язково утримували власні дата-центри та сервери в кожному представництві чи філіалі, відмирає. Набагато вигідніше та зручніше використовувати хмарні ресурси.

Інтеграція даних також набагато простіша у хмарі. Адже, як було раніше: у великої компанії є декілька окремих баз даних, CRM-систем та ін., і щоб їх поєднати, доводилось впроваджувати рішення вартістю в пару мільйонів євро. Хмара позбавляє цих проблем. Більш того, якщо раніше сумніви у захищеності хмар були одним з бар’єрів для замовників, то сьогодні безпека – одна з переваг хмари.

В Україні ще три роки тому були лише зародки хмарної міграції. Ні комерційні, ні державні установи не поспішали мігрувати до хмари, бо вважали це недостатньо безпечним. Але зараз вже майже всім стало очевидно, що тримати свою ІТ-інфраструктуру набагато безпечніше саме у хмарі, а не на власних серверах. Отже, в Україні сформувався великий відкладений попит на хмарні рішення, і в останні декілька років хмарний ринок виріс дуже суттєво і продовжує стрімко зростати

Другий потужний тренд – кібербезпека. Ми віддаємо Інтернету дуже багато своїх особистих даних, тому треба піклуватися, щоб вони були захищені. Досі не всі у світі це добре усвідомлюють, але український бізнес мав дуже повчальний урок під час атаки вірусу Petya. Тому багато місцевих компаній переглянули своє відношення до кібербезпеки і почали активно інвестувати в цю сферу, але й багато хто залишився на попередньому рівні. По цьому питанню з українським ринком треба працювати. Знов ж таки, хмара допомагає вирішувати і проблему кібербезпеки.

Третій тренд – розвиток бізнесу за допомогою цифрових інструментів. Причому це стосується будь-яких сфер економіки. Цифрова трансформація дозволяє відкривати нові ринки, підвищувати продуктивність, заробляти більше, чим би компанія не займалась. Такі технології, як штучний інтелект та автоматизація, відкривають можливості неймовірної економії та ефективності. А якщо ти сьогодні не користуєшся цифровими маркетинговими каналами, ти – мертвий.

Четвертний важливий тренд – минув час великих дорогих ІТ-проектів з тривалим часом окупності. Основна маса цифрових проектів сьогодні – дуже швидкі у впровадженні, демократичні за вартістю і з чудовою рентабельністю.

Хочу відзначити великий потенціал України з іншої сторони «барикад»: не використання, а розробки цифрових рішень. В країні дуже багато талановитих ІТ-спеціалістів і гарна технічна освіта. У вас є кому допомагати українському бізнесові проводити цифрову трансформацію.

Взагалі, Україна має все для того, щоб зробити справжній цифровий прорив: великий неохоплений ринок, наявність кваліфікованих кадрів та відсутність маси застарілих ІТ-систем, які тягнуть назад. Українці можуть брати всі найкращі розробки та досвід цифрової трансформації європейського бізнесу та втілювати тут. І за п’ять років мова буде йти про уп’ятеро більший ІТ-ринок, ніж він є сьогодні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X