Чи може Україна заробити на марихуані

18 жовтня 2018, 18:00

17 жовтня в Канаді офіційно почали легально продавати марихуану особам, які купуть її не за рецептом лікарів, а в рекреаційних цілях.

Акції канадської компанії, яка вирощує марихуану, виросли в п'ять разів з лютого до жовтня. Це сталося через її легалізацію в Канаді.

Сьогодні у багатьох країнах триває кампанія за легалізацію марихуани. Подорожуючи, наприклад, по Каліфорнії на вулицях міст можна почути запах марихуани. Справа в тому, що в цьому штаті вона легалізована і люди досить активно її використовують.

Відео дня

Зараз марихуану легалізують не тільки Канада і Каліфорнія, а й інші країни. Легалізація призводить до збільшення обсягу виробництва цієї продукції. Безліч компаній зацікавлені у виробництві першокласного продукту, якість якого можна було перевірити, і він не був шкідливий для здоров'я.

Такі великі корпорації, як Coca-Cola і Pepsi зацікавилися виробництвом напоїв на основі марихуани, з її додаванням або смаком. Компанії, які виробляють марихуану, стали цікаві для поглинання промисловими гігантами. Такого роду інтерес найкраще розігріває акції і підвищує вартість капіталізації. Як наслідок галузь стає цікавою для інвестування.

Для України це не нова ніша. Наші аграрії мають досвід вирощування конопель. Зараз українці виробляють зерно і його проблематично вивезти бо не вистачає зерновозів. Українські фермери виробляють інші види сільськогосподарської продукції, які постійно дуже волатильні. Це означає, що ціни на товар сильно коливаються. Україні складно постачати свою агропродукцію в Китай через сильну конкуренцію з Південною Америкою. Європа купує товар у США.

Але марихуана – новий ринок, що зростає. Звичайно, коли відкривається нова ніша її треба займати. А з українськими умовами вирощування конопель це можна робити ідеально. Не дарма нащадок цукрозаводчиків Терещенків і колишній мер Глухова вирощував великі обсяги марихуани технічних сортів на півночі Чернігівської та Сумської областей.

Нещодавно його бізнес купила бельгійська компанія, яка має намір робити ставку на виробництво тканини з конопель. Однак, можливо, через деякий час бельгійці почнуть вирощувати марихуану для вживання, тобто куріння і харчових потреб.

Думаю, українські корпорації повинні вивчити нову нішу для бізнесу. Україна цілком може починати роботу на цьому ринку. Рентабельність виробництва становить 80-100%. Акції компаній, які виробляють марихуану, ростуть, як на дріжджах. Вони виросли в п'ять разів з початку року, таке рідко коли почуєш.

Одна за одною країни легалізують цей новий продукт. Легалізація раніше забороненого продукту і можливість заробляти на ньому, виводить на ринок великих виробників. Замість кустарщини прийдуть серйозні гравці і місця для криміналу не залишиться.

Наприклад, в цьому році Грузія, планувала виручити близько $400 мільйонів за рахунок експорту марихуани. США заробляє близько $1,5 – 2 млрд тільки на вирощуванні медичної марихуани, що становить невелику частину від загальної кількості виробництва. Але якщо говорити, про марихуану, яка використовується для куріння, то це великий ринок, який зростає з кожним роком.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X