Відповідь юриста. Чи може Аліна Паш брати участь в Євробаченні?

16 лютого, 09:30

Чи може людина, яка виступала в окупованому Криму, представляти Україну на Євробаченні? Здавалося б, це питання риторичне. Проте з огляду на нещодавні події та дискусії, питання все ж потребує коментарів юристів.

Про Правила

Національний відбір на участь у Євробаченні організовується та проводиться Національною суспільною телерадіокомпанією України або Суспільним. Правила, які Суспільне публікує на своєму сайті, визначають порядок та умови проведення відбору, вимоги до учасників та пісень, порядок визначення переможця.

Відео дня

Про вимоги до учасників конкурсу

Найбільшу увагу громадськості останнім часом привертає пункт Правил, який передбачає заборону виступати після 15.03.2014 року в Автономній Республіці Крим, на іншій окупованій території України та на території Росії. Дехто запевняє, що є винятки: якщо учасник виступав на приватному заході, організованому друзями чи громадянами України на цих територіях, то це начебто не є перешкодою для участі в Євробаченні. Чи дійсно норма має такі винятки?

Особа, яка здійснювала концертну діяльність в окупованому Криму, за жодних обставин не може представляти Україну на Євробаченні

Так, вимога правил є абсолютно однозначною. Текст заборони (абз. 4 пункту 4.5. Правил) звучить так: «учасник відповідає вимогам цих Правил та гарантує, що не здійснював концертну діяльність, виступи, участь у будь-яких публічних та/або приватних заходах, організованих державними органами, установами, господарюючими суб'єктами тощо країни-агресора чи на території країни-агресора, в Автономній Республіці Крим та/або на іншій окупованій території України після 15.03.2014…»

Відповідно до Правил, виконавець не може брати участі в Євробаченні у таких випадках:

- Якщо виступав на публічних або приватних заходах, організованих будь-якими особами, компаніями, органами, які мають правовий зв’язок з Росією, після 15.03.2014 року, незалежно від того, де такий виступ відбувся (наприклад, виступ на святкуванні дня народження, що було організоване громадянином Росії в Лондоні, є перешкодою для участі в Євробаченні);

або

- Якщо виступав на публічних або приватних заходах, організованих на території Росії, в Криму та/або на іншій окупованій території України після 15.03.2014 року, незалежно від того, хто організовував цей захід (наприклад, виступ на весіллі громадян України в окупованому Криму є перешкодою для участі в Євробаченні).

Отже, якщо виступ відбувся після 15.03.2014 року, має значення і де він відбувся, і ким він був організований.

Таким чином, виконавець не може представляти Україну на Євробаченні, якщо виступав на приватних заходах в окупованому Криму. При чому, немає значення, ким такий захід був організований (це були громадяни України чи знайомі виконавця) якщо він відбувся в АРК після 15.03.2014 року. Також у цілях цього пункту значення не має, яким чином здійснювався в'їзд в Крим: шляхом перетину державного чи адміністративного кордону.

Що може зробити організатор національного відбору на Євробачення, якщо виявить, що учасник не відповідає вимогам Правил?

Відповідь на це питання дає пункт 3.4 Правил.

Якщо учасник не відповідає або порушує Правила, Суспільне має право припинити участь у відборі учасника в будь-який час. Якщо такий учасник визначений чи вже оголошений переможцем відбору, Суспільне має право прийняти рішення про визначення представника від України на конкурсі з числа інших фіналістів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X