Чи допоможе Україні зниження цін на нафту

16 серпня 2018, 17:30

Аналітики Wall Street Journal прийшли до висновку що ціна на нафту може знизиться до $50-55 за барель.

Зараз на ринку ф'ючерси на жовтень торгуються по $70 за барель. Не можна однозначно сказати добре це чи погано для України. Наша держава закуповує великий обсяг газу в Східній Європі. Це почасти російський газ, а частково газ з інших джерел, який з реекспорту надходить до країни. Ціна природного газу прив'язана до вартості нафти.

Відео дня

Україна купує багато нафтопродуктів у Білорусі, Литви, Болгарії, Румунії і, на жаль, у Росії. Також наша країна імпортує вугілля. На їхнє ціноутворення впливає вартість нафти. За словами аналітиків, опитаних Wall Street Journal, все це подешевшає вже в найближчі кілька місяців і наступного року ціна буде набагато нижче.

Здешевлення нафти може негативно позначитися на всесвітній економіці. Тому що до ціни на нафту зазвичай прив'язані всі сировинні товари. Якщо нафта дешевшає, то схлопується вся світова економіка і знижується ділова активність в усьому світі. До того ж гнітюче на економіку діє протекціонізм і ті заходи щодо захисту ринку, які зараз використовують США. Це знижує розігрів економіки і її темпи зростання.

Важко сказати, як позначиться здешевлення нафти на Україні. Тому що досі, незважаючи на зростання цін на нафту, ті сировинні товари, які важливі для нас – це аграрна продукція, зерно, соняшникову олію і так далі, а також залізорудну сировину (ЗРС) – не дуже росли в ціні.

Тому зараз для нашої держави, зниження цін на нафту буде працювати радше в плюс. Зараз вартість сировинних товарів нашої групи невисока, але потрібно дорого платити за нафтопродукти. Якщо буде зниження вартості на газ, вугілля, нафту, то платити будемо менше.

У всьому цьому прогнозі є тільки одне "але". Буває, що аналітики помиляються. Тому що в світі можуть статися найнесподіваніші події. Пам'ятаєте, коли нафта коштувала $30 за барель, всі аналітики прогнозували зниження ціни до $20. Однак вартість знову стала зростати. Щось подібне може статися і зараз.

Така залежність від сировини – проблема для економіки нашої країни. Тому що, якщо Україна будує сировинну економіку, вона буде постійно залежати від таких несподіванок. В ідеалі не залежати від світових котирувань нафти і цін на сировину.

Для цього треба зробити дві речі. Перше, потрібно збільшити власний видобуток нафти і газу. Необхідно зробити ставку на власний видобуток. Україна має все необхідне для виконання цієї умови.

Друге, просто життєво необхідно почати займатися переробкою і розвитком галузей, які дають додаткову додану вартість. Як тільки Україна почне експортувати товари з високою доданою вартістю, і вони будуть складати основну частку українського експорту, ми забудемо про необхідність постійного відстеження ціни на нафту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X