Чи допоможе морській торгівлі міжнародний аудит

20 червня 2018, 16:00

Україна успішно пройшла аудит Міжнародної морської організації ІМО. Це результат важкої та кропіткої праці всієї команди Міністерства інфраструктури, яка працювала над підготовкою до аудиту останні три роки.

Те, що країна успішно пройшла аудит – це зелене світло та позитивний сигнал міжнародним партнерам і інвесторам. Це підтвердження того, що Україна була, є і буде морською державою та відповідає найвищим стандартам у сфері безпеки мореплавства та морського середовища.

Відео дня

Як це було

9-18 червня 2018 року Україна вперше проходила обов’язковий аудит Міжнародної морської організації (ІМО), який визначає виконання Україною як державою порту, державою прапору та прибережною державою міжнародних зобов’язань у сфері безпеки судноплавства. Протягом останніх трьох років командою Міністерства інфраструктури було проведено низку реформ морської галузі України, розроблено ряд нормативно-правових актів з метою адаптації міжнародних стандартів у сфері торговельного мореплавства до українського законодавства та забезпечення виконання Міжнародних конвенцій ІМО, отримано експертні оцінки, звіти та рекомендації іноземних фахівців стосовно процесу імплементації в Україні обов’язкових інструментів ІМО.

Який висновок дала ІМО

За результатами аудиту визначено, що Україна як держава прапора, держава порту та прибережна держава виконує свої міжнародні обов’язки та зобов’язання. Під час аудиту не виявлено недоліків у сфері діяльності держави порту. Результати аудиту задовольнили не тільки Міністерство інфраструктури, а і міжнародних аудиторів. Середня кількість зауважень до країн які проходять аудит – 22, у той час коли Україна отримала менше 10 і лиш одне застереження! Ми одні з найкращих!

Що це означає і дає Україні

  • Успішне проходження Україною аудиту ІМО є вагомим аргументом для наших іноземних партнерів інвестувати кошти у портову галузь України. Ми показали, що Україна як морська держава виконує свої міжнародні обов’язки та зобов’язання.
  • Піднесено на новий рівень взаємодію з Міжнародною морською організацією, що дозволить Україні в більшій мірі впливати на міжнародні відносини в сфері безпеки на морі та брати активну участь у розробці міжнародних документів ІМО.
  • Сформовано злагоджену міжвідомчу команду, яка продовжить працювати над наближенням нашої держави до найвищих міжнародних стандартів у сфері торговельного мореплавства.
  • Проведено оцінку стану відповідності національного законодавства міжнародним інструментам ІМО та визначено пріоритети подальшої роботи з розвитку співробітництва з Міжнародною морською організацією та державами - членами ІМО.
  • І найголовніше: Україна займає гідне місце серед провідних морських держав світу, а українських фахівців запрошують ставати аудиторами ІМО. Це чудовий результат та приклад, яким варто пишатись.
Показати ще новини
Радіо NV
X