Чи буде легше бізнесу з податком на виведений капітал

18 липня 2018, 19:00

Закон про податок на виведений капітал дасть можливість розвиватися бізнесу.

Нещодавно в рамках циклу "Діалог влади і бізнесу" відбулася третя зустріч Президента з представниками бізнесу, на якій він підписав законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал і передав його як невідкладний до Верховної Ради для прийняття.

Відео дня

Цей закон бізнес чекає вже дуже давно. Чому він такий потрібний? Прийняття закону Про Податок на виведений капітал суттєво спрощує ведення бізнесу, у тому числі стосунки між бізнесом і контролюючими органами, бізнесом і державною фіскальною службою, процедуру підготовки документів, які необхідні для представлення в ДФС, - це дасть можливість абсолютно прозоро вести бізнес в Україні.

На сьогоднішній день існує абсолютно дискредитований податок на прибуток. Багато компаній, у тому числі й державних знаходять можливості ухилятися від нього. Один трильйон триста мільйонів – сума збитків по країні по податку на прибуток, а це несплачений податок на прибуток 200 млрд грн. Вдумайтеся в ці цифри - це $9 млрд. Це більше половини тієї суми, яку за 5-річною програмою МВФ дає у вигляді кредитів.
Я наведу один приклад. Останні декілька років компанії у тому числі державні сплатили 20 мільярдів гривень на благодійність. Всі ми розуміємо, що це за гроші, адже на сьогоднішній день благодійні внески не оподатковуються. Відповідно, це можливість ухилення від сплати податку. Якби на даний момент був введений податок на виведений капітал, то 20% від 20 мільярдів, тобто 4 мільярди, було б сплачено податку.

Суть нового закону – коли ти отримав прибуток і реінвестував його у виробництво, ти звільняєшся від сплати податку. Це стимулюватиме українського інвестора, який зараз ховає свої гроші або працює в тіні. Це стимулюватиме і потенційного іноземного інвестора. А якщо ти, отримавши прибуток, хочеш забрати його як дивіденди, як роялті або сплатити благодійні внески, сплати, будь ласка, податок і ні в кого не буде запитань.

Абсолютно некоректно наводити аргумент, що спочатку введення ПнВК буде знижувати надходження до бюджету. Так, перший рік чи 10 місяців буде зниження надходжень, але в той же час буде розширюватися бізнес, будуть створюватися нові робочі місця. На сьогоднішній день ми маємо 2-3% росту ВВП. Якщо порівнювати його з показниками 3-4 річної давнини, звісно, дуже добре, що немає падіння, а є ріст. Але для того, щоб Україна швидко розвивалася, потрібні темпи росту на рівні 6-7, а то і більше відсотків.

Цей законопроект дасть можливість розвиватися у т.ч. і малому і середньому бізнесу. Подивіться який відсоток у ВВП займає малий і середній бізнес в успішних країнах. Менше, ніж 50% немає ніде. А в Україні цей показник становить 10-15%. Це абсолютно недостатньо для того, щоб українська економіка розвивалася.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Президент зазначив, що податок на виведений капітал буде впроваджено після того, як будуть знайдені компенсатори. Він сказав це у контексті співробітництва з МВФ, тому що МВФ вимагає, щоб бюджет був збалансований. Фахівці, які працювали над цим законопроектом, в додатку до нього зазначили компенсатори. На сьогоднішній день Міністерство фінансів працює над проектом бюджету на 2019 рік і разом з цим над проектом трирічного бюджету. Я переконаний у тому, що воно врахує аргументи фахівців щодо компенсаторів. Адже насправді йде мова про зменшення надходжень до бюджету у розмірі 20 – 23 млрд. грн. - це невелика цифра, і її можливо знайти.

До речі, на цій зустрічі з президентом йшла мова і про контрабанду. Ми пам’ятаємо слова міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який зазначив, що на контрабанді державний бюджет втрачає від 70 до 100 млрд грн. Це джерело може бути також компенсатором.

Бізнес вимагав від держави, щоб ПнВК був введений. Асоціація платників податків України є одним із фундаторів Української ради бізнесу, в якій об’єдналися 65 різних асоціацій. Ми відстоювали позицію, щоб був введений цей податок. Ми зустрічалися з різними політичними силами у тому числі з тими, які представлені у парламенті. Кожна окрема політична сила, з якою ми зустрічалися, озвучувала свою готовність підтримати законопроект.

Прийняття цього законопроекту - надзвичайно важливий крок до повернення довіри бізнесу до державних установ. Мені незрозуміло, чому на цій сесії законопроект не був внесений до порядку денного. Якби даний закон був прийнятий, це означало б, що вперше за останні роки парламент зробив правильний крок не в грудні перед початком нового фіскального року, а за півроку, як цього і вимагає закон Про бюджет.

Парламент може дуже швидко приймати закони, коли він дійсно цього хоче. Я думаю, що всі, хто думає про розвиток української економіки, розвиток українського бізнесу, хоче, щоб українці не виїжджали закордон на заробітки, а залишались і робили бізнес в Україні, мали б проголосувати за цей законопроект. Я не виключаю, що в парламенті можуть бути противники цього законопроекту, але я переконаний, що абсолютна більшість депутатів думають про українське майбутнє і український бізнес.

Показати ще новини
Радіо NV
X