Українці вибрали гнучкість

0 коментувати
Якщо ваша компанія не пропонує гнучких умов роботи, швидше за все, ваш кращий співробітник погодиться перейти до конкурента, у якого менш строго і більш комфортно організована робота в офісі Гнучкий підхід до роботи – це не тимчасова мода, а фундаментальна зміна організації трудового процесу, адже в сучасному ритмі життя, з розвитком цифрових і мобільних технологій можна без проблем працювати майже в будь-якій точці світу. Зустрічі і переговори все частіше проводять онлайн, що дозволяє вільно планувати свій графік і завантаження.

Сьогодні в світі понад 1,3 млрд. співробітників працюють віддалено. В Україні, за даними біржі фрілансу, зареєстровано близько 200 тис. віддалених працівників. І проаналізувавши статистику сервісу, ми можемо говорити про впевнене зростання фрілансерів, яких ще три роки тому було всього 60 тис. Мало того, в гонитві за комфортними умовами роботи і можливістю працювати віддалено, 46% українців готові відмовитися від пропозиції про роботу, яка не передбачає подібних переваг.

Від приватних підприємців або невеликих компаній до консалтингових фірм або інтернаціональних корпорацій – усі вони прагнуть вигідно використовувати ті переваги гнучких офісних рішень, які є на ринку. І в світі попит на віддалені робочі місця тільки зростає! Тут я маю на увазі не тільки стандартні коворкінги, образ яких відразу виникає в українців. Стартапи або великі компанії шукають вже готову інфраструктуру, яка дозволить сконцентруватися на бізнесі і комфортно виконувати свою роботу. Наприклад, бізнес-вітальня для комфортного прийому клієнтів і окремі кімнати для переговорів та онлайн-конференцій з будь-якою точкою світу.

Працювати вдома – також не варіант

Коли ми в Regus проводили опитування серед представників бізнесу з понад 100 країн, у т.ч. і України, виявилося, що робота вдома знижує рівень концентрації. 66% опитаних українців вважали, що вдома знижується продуктивність. Більше того, подібна діяльність порушує баланс між роботою та особистим життям. Не помічаючи часу, люди можуть занурюватися в свої справи від заходу до світанку. Тому для роботи краще підшукати той самий коворкінг чи скористатися послугами гнучких офісних рішень. Це дозволить зберегти необхідну кордон і баланс між роботою та особистим життям дому.

Люди все більше цінують послуги, які надають можливість зосередитися на роботі, не відволікаючись на другорядні речі. Я знаю це безпосередньо від спілкування з клієнтами. Це доводять і дані міжнародного кадрового агентства hh.ua: 97% опитаних важливо мати комфортне робоче місце, щоб якісно виконувати завдання.

Тенденція переходу на гнучкий графік особливо гостро відчувається в столиці

Велика частина бізнес-центрів, офісів компаній і коворкінгів розташовані на правому березі Дніпра, в діловому районі Києва. При цьому 40% населення Києва проживає на лівому березі і щодня витрачають багато часу, щоб дістатися на роботу. Людям складно займатися особистими справами або вирішувати робочі моменти в транспорті. Кожен третій українець вважає час у дорозі на роботу – марним. В цьому році ми задумалися над тим, щоб відкрити бізнес-центр саме на лівому березі. Подібні рішення можуть допомогти в ліквідації дисбалансу в місті, а для компанії – стати ключовою перевагою як роботодавця перед конкурентами.

Незабаром попереду опиняться ті фірми, які зможуть надати зручні рішення для організації комфортного робочого процесу і гнучких умов роботи. Нове покоління мілленіалів, яке вже виходять на роботу, цінує свободу. І якщо компанія зможе надати таку свободу завдяки гнучким рішенням, це тільки дасть імпульсу до розвитку таких співробітників. Деякі фірми дозволяють і навіть вводять у себе правило один день у тижні працювати віддалено. Можна назвати цей підхід новою формою лояльності. Адже це інвестиція в майбутнє, яка дозволить знизити рівень стресу співробітника і знайти баланс між роботою та особистим життям. А щасливі працівники до конкурентів не йдуть!

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: