Що буде з курсом гривні

0 коментувати
11 августа 4,2 мільярда вийшли на ринок індексних облігацій

Сума начебто невелика для міжбанку і на його обсягах не позначилася. І обсяг міжбанку був фактично таким самим, як і раніше. 150 мільйонів для щоденного обсягу в 270 мільйонів – це зовсім небагато. Але за два тижні це був досить сильний тиск на сам курс, який з великим успіхом сприйняли «обмінки», які почали спекулювати на підвищенні курсу.

Давно було сказано про те, що фіксованого курсу в Україні більше не буде. І громадянам давно пора до цього звикнути. Тому що курс буде регулюватися ринком. І ми зараз побачимо, як він буде коливатися туди і назад. І ці коливання будуть досить активними з початком активності ділового сезону. Те, що Національний банк зняв обмеження на виведення дивідендів іноземними інвесторами, які вони заробили за 2014-2015 роки, це чергове послаблення, яке давно Національному банку варто було зробити. І те, що стримувало зовнішніх інвесторів від того, щоб хоч якось працювати з Україною, заводити сюди гроші. Тому що якщо вони не можуть вивести гроші, то ні один нормальний інвестор сюди їх вводити не буде. Зараз Національний банк вчинив досить розумно і зняв ці обмеження. Те, що ми зараз побачили, – це неминучі коливання, які повинні були відбутися.

Зараз на курс гривні буде впливати цілий ряд факторів. 15 вересня буде чергове погашення індексних облігацій, що дозволить як інвесторам, так і спекулянтам зіграти на підвищенні курсу. В кінці місяця в Україну приїде міністр торгівлі США, з яким будуть йти переговори, і вони цілком можуть бути досить успішними. На сам транш МВФ я б не розраховував. Якраз елемент очікування його або не очікування досить активно використовується політиками. При цьому, те, що зараз буде найбільш суттєво впливати на курс, це якраз політичні заяви, які будуть викликати паніку серед інвесторів, так і серед простого населення.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: