Стисло і зрозуміло: Зеленський підписав закон про Бюро економічної безпеки. Як працюватиме нова структура?

23 березня 2021, 12:30

Вторник, 23 марта. Ежедневный мониторинг главных новостей о бизнесе и экономике в Украине.

 • Президент Зеленський схвалив створення Бюро економічної безпеки України (БЕБ), повідомляє прес-служба президента. «Основною функцією Бюро економічної безпеки буде аналітична робота, а не правоохоронна діяльність. Бюро буде аналізувати бенефіціарів фінансових операцій і визначати, чи є порушення закону в обігу коштів певних комерційних або державних структур», — сказав представник уряду.

Відео дня

 • Служба безпеки СБУ втратить право розслідувати злочини, пов'язані з корупцією і організованою злочинною діяльністю. «Це дозволить СБУ зосередитися на виконанні завдань, які дійсно безпосередньо пов'язані з безпекою держави, особливо на контррозвідувальній діяльності в економічній сфері», — пояснили в Офісі президента.

 • Бюро економічної безпеки має стати єдиною державною установою, відповідальною за боротьбу з економічними і фінансовими злочинами. БЕБ візьме на себе поточні повноваження Служби безпеки та Державної податкової поліції. «Відповідно до закону, Бюро економічної безпеки є центральним органом виконавчої влади, на який покладено завдання протидії правопорушенням, які посягають на економічну стабільність держави. Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом міністрів», — повідомила прес-служба президента.

 • До повноважень БЕБ належать: «виявлення зон ризику в економічній сфері шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних; оцінка ризиків і загроз економічній безпеці держави, розроблення способів їх мінімізації та усунення; внесення пропозицій про зміни в нормативні правові акти щодо усунення передумов для створення схем незаконної діяльності в економічній сфері; забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення і розслідування кримінальних злочинів, які порушують функціонування економіки держави».

 • БЕБ не є правоохоронним органом і в його функції входить «складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності прийнятих ними управлінських рішень з регулювання відносин в економічній сфері».

 • Місцевий київський суд ухвалив передати власність Мотор Січ в управління Національному агентству з повернення і управління активами (АРМА), повідомили в СБУ. Раніше в цьому місяці Рада національної безпеки і оборони України заявила, що має намір повернути мотор Січ «українському народові законним конституційним шляхом».

 • Мотор Січ входила в  число блакитних фішок і займала 2-е місце за обсягом акцій у вільному обігу. Вона працювала як приватна компанія з 2000 року, після успішної приватизації в 1994 році. Олександр Паращій з Concorde Capital пише: «Сьогоднішня "націоналізація" Мотор Січ не виглядає оптимальним рішенням для інвестиційного клімату України, враховуючи, що до середини 2017 року компанія була блакитною фішкою місцевого фондового ринку і входила в топ-2 компаній з акціями у вільному обігу. Безсумнівно, зростає ймовірність того, що Мотор Січ нарешті отримає контролюючого власника, який зробить все можливе, щоб зберегти бізнес компанії. У той же час невирішене питання власності створює загрозу множинних судових тяжб з міноритарними акціонерами компанії, а також з китайськими фірмами, які, як повідомляється, придбали контрольний пакет акцій компанії в 2016-2017 роках».

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

 • Державний оборонний конгломерат Укроборонпром оголосив про готовність взяти під контроль Мотор Січ. Керівник Укроборонпрому Юрій Гусєв сказав: «Я вважаю збереження української Мотор Січ питанням національної безпеки. Укроборонпром вже направив АРМА лист про готовність виступити суб'єктом управління активами акціонерного товариства Мотор Січ з метою збереження його потенціалу. Для нас, як для державного оборонного підприємства, важливо, щоб Мотор Січ «продовжував свою роботу: зі збереженням робочих місць, з виконанням зобов'язань в межах виробничих замовлень. Наша команда готова підтримати підприємство».

 • У березні Міністерство фінансів України залучило ₴31 млрд або $1,1 млрд на внутрішньому ринку облігацій, що сприяло рефінансуванню внутрішніх боргових зобов'язань.

 • Інвестиційна компанія ICU прокоментувала: «До кінця цього місяця Мінфін повинен виплатити ₴13,5 млрд ($0,5 млрд) і $325 млн. Вони повинні мати можливість рефінансувати ці платежі з урахуванням рівня попиту, що спостерігалося раніше в цьому місяці, і розміру виплат. Мінфін в основному зосередиться на запозиченнях у місцевій валюті в зв'язку з поновленням активності іноземних інвесторів. Тому ми очікуємо, що березневе погашення боргу буде повністю рефінансовано».

 • На IV Німецько-українському бізнес-форумі в Берліні генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко підкреслив важливість переходу до енергетики, що враховує соціальні та економічні аспекти, а також поточних викликів, що стоять перед сектором поновлюваних джерел енергії в Україні. Форум є важливою платформою для зміцнення економічного співробітництва між Україною і Німеччиною, а енергетичний сектор — ключовим напрямом співпраці. У серпні 2020 року на урядовому рівні було підписано спільну заяву про запуск Німецько-українського енергетичного партнерства.

 • На форумі обговорювалися ключові пріоритети Енергетичного партнерства, включно з інтеграцією енергетичних ринків України в ENTSO-E, підвищенням енергетичної безпеки, декарбонізацією економіки, обміном інноваціями в енергетичних технологіях, реалізацією спільних проектів у сфері розвитку зеленої енергетики, цифровізацію енергетичної інфраструктури і створення сучасної енергетичної системи.

 • Україна очікує прискорення інтеграції з ЄС в межах Східного партнерства, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Україна, Грузія і Молдова розробили спільну ініціативу щодо вступу в Східне партнерство, відоме як асоційовані партнери ЄС +3. «Ми сподіваємося, що в межах Східного партнерства асоційованим країнам-партнерам буде запропонована більш глибока інтеграція на основі підходу "більше за більше". Тобто, чим більше країни просуваються в реалізації реформ, тим більшу підтримку вони отримують від ЄС. Внутрішній ринок ЄС, енергетична безпека, зелений курс ЄС, цифровізація і охорона здоров'я — це ті сфери, які цікавлять Україну для поглиблення співпраці», — сказав прем'єр-міністр.

 • Держкомісія з техногенної, екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 24 березня 2021 року оголосить Київ «червоною зоною» Covid.

 • За словами головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, найбільша частка хворих Covid-19 в Україні припадає на людей віком 50+ років (Інтерфакс-Україна). «75-80% усіх смертей реєструються в цій віковій групі. Саме тому ця група є пріоритетною для вакцинації, і їх вакцинація розпочнеться відразу ж після вакцинації лікарів».

Від редактора:

Минулого тижня медсестра сказала мені, що вона відмовилася від вакцини AstraZeneca індійського виробництва. Вона сказала, що буде вакцинуватися, якщо вакцина буде вироблена в Англії. Україна втратила третину свого населення після демографічного піку в 51 мільйон з моменту здобуття незалежності. Вона не може дозволити собі зараз піддатися ексцентричним теоріям або більшій кількості російської дезінформації. Пропущені щеплення означають втрачені життя. Це також означає, що «завіса корони» розділить Україну і ЄС. Сусідня Польща вакцинувати 5 мільйонів осіб або 7% населення. В Україні вакциновано 110 тис. осіб. Протягом декількох тижнів країни ЄС вимагатимуть паспорти вакцинації для в'їзду. Точно так же Україна вимагає паспорти вакцинації для паломників-хасидів, які прибувають з Ізраїлю до Умані у вересні цього року.

Мій друг — імпортер фармацевтичної продукції з Індії, який багато років працює в Україні, пише мені, який лежить на лікарняному ліжку в клініці з Covid-19: «На поточний момент Індія поставила вакцини AstraZeneca більш ніж в 70 країн світу, включно з Канадою». Kyiv Post повідомив в минулому році: «Україна імпортувала фармацевтичних препаратів індійського виробництва на $146 млн тільки в 2019 році, що зробило Індію другим за величиною постачальником ліків в фармацевтичну промисловість України з оборотом $2,8 млрд після Німеччини». Індія, яка виробляє продукцію відповідно до стандартів безпеки урядів США і Великої Британії, задовольняє «більше 50% світового попиту на вакцини і 40% попиту на генерики в США, а також забезпечує 25% ліків у Великій Британії». Рік тому в Україні вибухнула коронакриза зі сценами натхнених Росією чурбанів з факелами, що забивали камінням автобуси з українцями, евакуйованими з Уханю, Китай. Давайте повернемо кампанію боротьби з коронавірусос на рейки розуму і науки. З повагою, Джим Брук.

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів та інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X