Портрет професії типового програміста

0 коментувати
"Цифрове" життя успішно та впевнено обростає своїми символічними датами і днями. Починаючи від Днів безпечного інтернету – 6 лютого – і закінчуючи Днем народження комп’ютерної мишки – 9 грудня

Тож у фахівців IT-сфери є чимало професійних свят, як офіційних, так і неофіційних. І основна дата у цьому переліку – 13 вересня (у високосний рік - 12 вересня), у яку відзначають День програміста. То який він, сучасний типовий IT-шник? Це питання з одночасно кількома правильними відповідями, адже це поняття доволі широке і включає у себе фахівців різного спрямування.

Програмісти – люди замкнуті, часто можуть бути інтровертами. Саме такий стереотип сформувався навколо спеціалістів цієї сфери. Але стереотипи на те й існують, щоб робити реальність більш зрозумілою для сприйняття. Подібні портрети допомагають сформувати загальне уявлення про фахівців такої популярної останніми роками сфери, як ІТ.

Яким саме буде "портрет айтішника", залежить від низки чинників, адже включає в себе спеціалістів різного спрямування.

Аналіз бази резюме та понад 6 тис. вакансій показав, що 90% програмістів, які розмістили свої резюме на сайті, – чоловіки. І хоча за останні роки кількість представниць прекрасної статті загалом у сфері IT збільшилася, все ж вони частіше віддають перевагу нетехнічним спеціальностям у галузі.

Якщо говорити про вік програмістів, то майже половина – це люди віком від 26 до 35 років. 29% шукачів перебувають у віці до 25 років, 23% – старші 36 років.

44% програмістів мають вищу освіту, 48% – вказали у резюме, що мають незакінчену вищу. Разом із тим, варто розуміти, що сьогодні роботодавці звертають увагу на реальні знання та навички кандидатів, яких готові працевлаштувати.

53% кандидатів мають досвід роботи від 6 років, 23% спеціалістів вказали досвід роботи від 3 до 6 років.

Як показав аналіз бази вакансій та резюме, у переважній більшості типовий програміст сьогодні має вищу освіту і досвід роботи, що робить його конкурентним на ринку праці далеко за межами України.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: