Наскільки зросли зарплати в Україні

0 коментувати
За словами керівників українських компаній, заробітну плату своїм співробітникам вони встигнули переглянути ще наприкінці 2016 року

Разом із тим, є чимало факторів, які впливають на питання зарплатної політики в компаніях. Відповідно, рівень фінансової винагороди за роботу нерідко змінюється як у бік збільшення, так і у бік зменшення.

За перше півріччя 2017 року 44% роботодавців переглянули рівні заробітної плати у бік підвищення. У 23% українських компаній фінансову винагороду за роботу підвищили усім співробітникам без винятку. Також, підвищення заробітних плат отримали цінні спеціалісти та фахівці, котрі виконали плани і показали високі результати, – у 11% та 10% компаній відповідно.

Більше ніж у половині компаній (56%) підвищення склали від 5% до 10%. Близько третини змогли підняти рівень винагороди працівникам на 15-20%. І лише у 8% компаній підвищення склали близько 30%.

Разом із тим, зарплатна вилка по українському ринку праці доволі велика і залежить від низки чинників: від сфери діяльності підприємства і до об’єму функціональних обов’язків, котрі виконує спеціаліст. У регіонах середня заробітна плата коливається у межах 4 000 грн – 5 000 грн, а у великих містах 5 000 грн – 6 000 грн. Згідно з аналізом бази вакансій та резюме, котрі розміщенні на hh.ua, середня заробітна плата по зарплатним очікуванням пошукачів складає 9 800 грн, а от по вакансіям (середня З/П, яку готові платити по ринку праці роботодавці) становить 8 000 грн.

Щодо ІІІ кварталу 2017 року, то роботодавці не поспішають давати прогнози щодо змін у зарплатній політиці їх компаній.

Не зважаючи на те, що у І кварталі 2017 року лише 1% респондентів зазначив, що у їхніх компаніях планується скорочення виплат, загалом за перше півріччя 2017 року у кожній десятій компанії України були переглянуті заробітні плати у бік скорочення.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в період з квітня по липень 2017 року.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: