Які менеджери з продажів потрібні в Україні

0 коментувати
Мало сьогодні створити або запропонувати ринку якісні та унікальні продукти чи послуги. Їх потрібно вміти продати.

Цю важливу функцію у компанії виконують менеджери з продажів. Як кажуть успішні маркетологи і фахівці з продажу, якщо у вас щось не продається, то або ви не те продаєте, або не тій цільової аудиторії, або не так. Напередодні Дня торгівлі, який відзначається в останній тиждень липня, фахівці Міжнародного кадрового порталу hh.ua розбиралися, який він – сучасний успішний менеджер з продажів.

Аналіз бази резюме та вакансій Міжнародного кадрового порталу hh.ua показав, що більшість представників професії, яка знаходиться під заступництвом Гермеса, мають вищу освіту, володіють іноземною мовою та мають досвід роботи у професії.

У гендерному контексті говорити про рівність у сфері торгівлі не доводиться. Так, 65% резюме на здобуття вакансії «менеджер з продажів» належать чоловікам, і тільки 35% – жінкам.

Якщо говорити про вік претендентів, які хочуть працювати у продажах, незалежно від сфери діяльності компанії, то основна їх частина – це люди у віковій категорії 26–45 років. Невеликий відсоток фахівців у віці до 25 років і після 45-ти – по 15% і 10% відповідно.

Більше половини менеджерів з продажу мають вищу освіту та володіють англійською мовою на різних рівнях: від Intermediate (базового) до Upper-Intermediate та Advanced (просунотого).

Фахівців без досвіду, які прагнуть реалізувати себе у сфері продажів, всього 3% від загальної кількості претендентів. 73% менеджерів мають досвід роботи більше 6 років.

Якщо говорити про спеціалізації у ритейлі, в яких готові себе активно проявляти пошукачі, то в ТОП-5 входять: управління продажами, гуртова торгівля, робота з клієнтами, роздрібна торгівля і дистрибуція.

Для того, щоб бути успішним у професії «менеджер з продажів» необхідно володіти рядом навичок. Серед основних і пошукачі, і роботодавці називають: ведення переговорів, управління продажами і планування продажів. Для сучасного продавця сьогодні мало тільки спілкуватися з клієнтом, його потрібно розуміти, а ще вміти планувати і прогнозувати продажі із урахуванням багатьох факторів, починаючи із сезонності, якщо така є, і закінчуючи купівельною спроможністю клієнта.

Зарплатна вилка по галузі досить широка: все залежить від сфери діяльності компанії і рівня спеціаліста. У середньому зарплата менеджера з продажу на ринку праці України коливається в межах 8 000 грн – 12 000 грн. При цьому, різниця в зарплатних очікуваннях здобувачів і пропозиціях роботодавців становить від 20% до 40%.

При цьому, варто пам’ятати, що плинність кадрів у сфері продажів досить велика, але хороших  професіоналів завжди і всюди цінують.

Дані отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме hh.ua за травень-липень 2017 р.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: