Як шукач вибирає роботу

0 коментувати
На ринку праці є дві основні гральні команди – роботодавці і шукачі

Для роботодавця відбір претендента на вакантну посаду – процес досить зрозумілий і навіть деякою мірою регламентований, оскільки існують критерії відбору потенційного співробітника. А що ж шукач? Чим керується він, приймаючи рішення про працевлаштування у ту чи іншу компанію на ту чи іншу посаду?

Відштовхнути шукачів від пропозиції роботи на етапі ознайомлення з вакансією можуть негативні відгуки про компанію і нечітко прописані вимоги. Ці дві причини – найпоширеніші, і більше половини респондентів зазначили саме їх.

А ось для 41% респондентів причиною проігнорувати вакансію є наявність граматичних і/або пунктуаційних помилок в її описі. Не зазначена заробітна плата може призвести до того, що 30% шукачів не відгукнуться на пропозицію роботи. Відсутність підтвердження того, що компанія, яка розмістила вакансію, перевірена, для 24% учасників опитування буде причиною, що втримає від зв'язків із компанією-роботодавцем.

Серед інших причин шукачі називали: суперечливі характеристики кандидата, обмеження за віком, завищені вимоги, відсутність прописаних переваг, у той час як детально прописані всі можливі санкції.

Відібравши найбільш релевантні для себе пропозиції, шукачі уважно придивляються до потенційного місця роботи на етапі співбесіди. Тут особливу роль відіграє шанобливе ставлення (61%), професіоналізм людини, яка проводить співбесіду (60%), і комфортна атмосфера під час бесіди (56%).

Менш поширені, але все ж важливі для прийняття остаточного рішення, залишатися з компанією чи ні, такі позиції, як привітність колективу і технічна оснащеність офісу, – для 26% і 23% респондентів відповідно. Серед інших критеріїв шукачі часто називали як необхідне наявність зрозумілого спілкування з адекватними вимогами до посади, розуміння вимог і умов роботи.

Результати опитування показують, що сьогодні шукачі теж вимогливі у процесі пошуку роботи і мають низку критеріїв, за якими визначаються в рішенні, прийняти або відхилити пропозицію про працевлаштування. Для шукачів важливо вже на початковому етапі визначити максимально детально, які вимоги їм висуваються і наскільки ці вимоги відповідають запропонованим можливостям.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: