Стисло і зрозуміло: Британський штам коронавірусу виявлено в Києві, Харкові, Дніпрі та Львові

22 березня 2021, 11:30

Понеділок, 22 березня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні.

  • Україна може стати центром глобальної продовольчої безпеки, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час українсько-німецького економічного форуму в п'ятницю. «Україна покращує експорт сільськогосподарської продукції третій рік поспіль, а Німеччина стабільно входить в десятку країн-імпортерів української сільськогосподарської продукції. Нашим пріоритетом є розвиток аграрного сектора. Ми вже ведемо переговори щодо відкриття та лібералізації ринку землі, поліпшення меліоративної інфраструктури, збільшення виробництва високоприбуткової продукції і підвищення якості та безпеки українських харчових продуктів. Україна може стати одним зі світових центрів безпеки харчових продуктів, і ми закликаємо наших партнерів інвестувати в це разом».

Відео дня

  • Німеччина вважає Україну важливим торговим партнером і країною, в яку варто інвестувати. «Україна — важливий торговельний партнер, і це також місце, куди німецькі компанії повинні спрямовувати свої інвестиції. Під час виступу на відкритті 4-го Німецько-українського бізнес-форуму в Берліні канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила: «Зараз в Україні активно працюють дві тисячі німецьких компаній і їх представництва»  (Укрінформ). Меркель також похвалила недавні закони, прийняті в Україні, які «дають інвесторам більше гарантій і захищають їхні інвестиції».

  • За словами канцлера Німеччини, Україна має економічний потенціал. «Україна має висококваліфіковані кадри в промисловій сфері, насамперед у машинобудуванні й авіабудуванні, а також у сільськогосподарському секторі. Інформаційні технології також відіграють все важливішу роль», — сказала Меркель. Відзначаючи, що товарообіг між двома країнами зріс до 7,7 млрд євро у 2019 році. У минулому році пандемія коронавірусу «суттєво зірвала плани», але канцлер Німеччини переконана, що країни будуть набирати обертів у майбутньому «завдяки прогресу у вакцинації» сказала вона. Меркель зазначила, що «ще необхідно зробити деякі кроки», зокрема, щодо боротьби з корупцією, реформою судової системи і ринку землі.

  • Державне бюро розслідувань проводить розслідування щодо колишньої голови Центробанку Валерії Гонтаревої і першого заступника голови Катерини Рожкової, повідомляє Bloomgberg. Влада цікавляться тим, що, за їхніми словами, є неналежним використанням понад 900 млн грн (або $32,5 млн) через схеми з місцевими юридичними фірмами, які завищують плату за юридичні послуги. Гонтарева і Рожкова відкидають звинувачення, назвавши їх «театром абсурду». «Це розслідування, якщо воно насправді є, виглядає дивним і непослідовним, оскільки очевидно, що справа Приватбанку має вирішальне значення для країни», — сказала Рожкова Bloomberg по телефону. «Мета цього розслідування — дискредитувати нашу роботу».

  • Зеленський прокоментував: «Офіс президента за підтримки західних партнерів України буде продовжувати робити все необхідне для повернення всіх вкрадених у населення України коштів, зокрема грошей, пов'язаних з ПриватБанком». Зацікавлені сторони, що раніше володіли контрольним пакетом акцій в Приватбанку, борються зі спробами уряду забрати у них виручені гроші.

  • Британський штам коронавірусу виявлено у Києві, Харкові, Дніпрі та Львові в межах моніторингу поширення нових штамів SARS-CoV-2, який проводиться фармацевтичною компанією ТОВ «Фармак» спільно з Інститутом Громашевського. «В результаті британський штам SARS-CoV-2 був виявлений у пробах з Києва, Харкова, Дніпра і Львова. Нині проводиться біоінформаційний аналіз результатів для вивчення інших мутацій вірусу, унікальних для України», — сказали в компанії.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

  • Нова тест-система «Фармак» пройшла аудит і верифікацію в Державному «Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського АМН України» та в Інституті мікробіології та імунології ім. Мечникова АМН України. У компанії повідомили, що нова тестова система вже доступна для попереднього замовлення. «Фармак» є членом Асоціації виробників лікарських засобів України (АВЛУ).

  • Україна підписала попередні угоди про постачання з шістьма світовими виробниками вакцин проти COVID-19, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю Bild Germany. «Україна веде переговори з усіма світовими виробниками вакцин. На сьогодні підписані попередні угоди з 6 з них і 3 вакцини зареєстровані в Україні. Це AstraZeneca, Pfizer-BioNTech і Sinovac. Найближчим часом ми очікуємо поставки першої партії вакцин Pfizer-BioNTech з ініціативи COVAX, де Німеччина є одним з основних світових донорів і ініціатором такої взаємодії. Ми вдячні Німеччині за участь у цій глобальній ініціативі».

  • 62% медичних працівників відмовляються від вакцинації, повідомляє AP. Індійська вакцина, доступна в Україні, сприймається багатьма як «постріл з третього світу», що підігріває скептицизм щодо щеплення. CoviShield поставляється в Бутан, Мальдіви, Бангладеш, Непал, М'янму і Сейшельські острови, а Індія також планує відправляти вакцини в Шрі-Ланку, Афганістан, Маврикій і Бразилію.

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів та інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X