Що дасть лібералізація від НБУ

0 коментувати
24 лютого НБУ прийняв рішення про те, що українці мають право без отримання ліцензій зберігати зароблені за кордоном гроші на закордонних рахунках і інвестувати їх за кордоном, а також заводити їх в Україну

Я вважаю, що це дуже важливе рішення. Я б навіть сказав, історичне рішення. Ми відмовляємось від серйозного рудименту минулої епохи. Коли ми аналізували ситуацію, ми дивились на це питання трошки з іншого боку. Йде мова про те, що є багато українців, які хотіли б мати можливість експортувати свою продукцію за кордон. Є такі мікропідприємництва, коли люди можуть розміщувати оголошення про свою продукцію на тих же сайтах Amazon, Alibaba. І коли у них там купують якусь продукцію за 10-20 доларів, поставити її вони можуть, але отримати ці гроші з-за кордону можливості нема. Є певні обхідні шляхи, є шляхи, коли це тягне за собою значні транзакційні витрати. Всі згадують SWIFT-перекази, але це все значні витрати. Коли ви маєте продукт, який коштує 500 чи 1000 доларів, – має сенс нести такі витрати. Якщо ж ви продаєте якусь дрібну продукцію, вам, фактично, вхід на ринок заборонений. Рішення легалізувати валютні рахунки створює базу для того, щоб ці операції могли проводитись нормально.

Наприклад, є можливість підключати цей валютний рахунок до PayPal. У PayPal, звичайно, є певні обмеження за цими операціями. Відповідно, вони вимагають показати, що ця людина живе за місцем розташування свого рахунку. Є питання, коли відкривається рахунок, то треба бути присутнім. Але справа у тому, що є різний досвід. Наприклад, дуже багато людей говорять, що можна приїхати в Польщу і, не підтверджуючи своєї резиденції, відкрити іноземний рахунок і далі ним користуватись. Я не хочу сказати, що завтра ви можете прийти в "Приватбанк" або ще якийсь місцевий банк і відкривати рахунок за кордоном, але попит такий є. Тому що користувачі фінансових послуг в Україні не мають повного спектра можливостей. Але оскільки такий попит буде, це рішення відкриває шлях для того, щоб розбудовувати такі можливості".

Це дає можливості. Україна є частиною світової економіки. Є певні плавила гри в цій системі світової економіки. Коли ви хочете торгувати, у вас повинні бути зрозумілі вільні правила обміну валюти, користування цією валютою. Якщо ви хочете інвестувати, у вас повинні бути зрозумілі вільні правила для того, щоб заводити і виводити цю валюту.

Наприклад, ви плануєте інвестувати в країну. По-перше, у вас виникають питання, як ви тут заробите, щоб у вас не було проблем з правоохоронними органами, а потім у вас виникає питання, що далі? У мене не буде можливості ці гроші вивести. Тобто, фактично, це механізм інтеграції у світову валютну систему. Маючи нормальні зрозумілі ліберальні правила це дає можливість бути конкурентними. Є багато країн, більшість країн, в яких зрозуміло і вільно працювати з цієї точки зору. Україна, на жаль, поки що трошки на іншому рівні. У цьому випадку ці кроки просто будуть розкривати наш економічний потенціал".
Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: