Що дасть лібералізація від НБУ

0 коментувати
24 лютого НБУ прийняв рішення про те, що українці мають право без отримання ліцензій зберігати зароблені за кордоном гроші на закордонних рахунках і інвестувати їх за кордоном, а також заводити їх в Україну

Я вважаю, що це дуже важливе рішення. Я б навіть сказав, історичне рішення. Ми відмовляємось від серйозного рудименту минулої епохи. Коли ми аналізували ситуацію, ми дивились на це питання трошки з іншого боку. Йде мова про те, що є багато українців, які хотіли б мати можливість експортувати свою продукцію за кордон. Є такі мікропідприємництва, коли люди можуть розміщувати оголошення про свою продукцію на тих же сайтах Amazon, Alibaba. І коли у них там купують якусь продукцію за 10-20 доларів, поставити її вони можуть, але отримати ці гроші з-за кордону можливості нема. Є певні обхідні шляхи, є шляхи, коли це тягне за собою значні транзакційні витрати. Всі згадують SWIFT-перекази, але це все значні витрати. Коли ви маєте продукт, який коштує 500 чи 1000 доларів, – має сенс нести такі витрати. Якщо ж ви продаєте якусь дрібну продукцію, вам, фактично, вхід на ринок заборонений. Рішення легалізувати валютні рахунки створює базу для того, щоб ці операції могли проводитись нормально.

Наприклад, є можливість підключати цей валютний рахунок до PayPal. У PayPal, звичайно, є певні обмеження за цими операціями. Відповідно, вони вимагають показати, що ця людина живе за місцем розташування свого рахунку. Є питання, коли відкривається рахунок, то треба бути присутнім. Але справа у тому, що є різний досвід. Наприклад, дуже багато людей говорять, що можна приїхати в Польщу і, не підтверджуючи своєї резиденції, відкрити іноземний рахунок і далі ним користуватись. Я не хочу сказати, що завтра ви можете прийти в "Приватбанк" або ще якийсь місцевий банк і відкривати рахунок за кордоном, але попит такий є. Тому що користувачі фінансових послуг в Україні не мають повного спектра можливостей. Але оскільки такий попит буде, це рішення відкриває шлях для того, щоб розбудовувати такі можливості".

Це дає можливості. Україна є частиною світової економіки. Є певні плавила гри в цій системі світової економіки. Коли ви хочете торгувати, у вас повинні бути зрозумілі вільні правила обміну валюти, користування цією валютою. Якщо ви хочете інвестувати, у вас повинні бути зрозумілі вільні правила для того, щоб заводити і виводити цю валюту.

Наприклад, ви плануєте інвестувати в країну. По-перше, у вас виникають питання, як ви тут заробите, щоб у вас не було проблем з правоохоронними органами, а потім у вас виникає питання, що далі? У мене не буде можливості ці гроші вивести. Тобто, фактично, це механізм інтеграції у світову валютну систему. Маючи нормальні зрозумілі ліберальні правила це дає можливість бути конкурентними. Є багато країн, більшість країн, в яких зрозуміло і вільно працювати з цієї точки зору. Україна, на жаль, поки що трошки на іншому рівні. У цьому випадку ці кроки просто будуть розкривати наш економічний потенціал".

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: