Бізнес у США як альтернатива офшорам

21 серпня 2018, 09:00

Деофшоризація бізнесу спонукає бенефіціарів шукати нові юрисдикції для своєї міжнародної структури.

Проблеми офшорів і відкриття рахунків

Багато бенефіціарів вже зіткнулися з різними проблемами класичних офшорних компаній та їхніх банків в Європі, а саме:

 • розкриття реєстрів бенефіціарних власників іноземних компаній;
 • відмова у відкритті рахунку в залежності від місця реєстрації компанії;
 • банківські перевірки і посилений моніторинг транзакцій між офшорами;
 • блокування коштів;
 • примусові закриття рахунків.

І це далеко ще не весь перелік проблем, що з'явилися у банках Кіпру і Латвії. Аналогічні проблеми можуть незабаром чекати на компанії з рахунками в банках Угорщини, Чорногорії та інших східно- та середньоєвропейських країн.

Відео дня

Більше того, вже кілька років деякі юрисдикції взагалі відмовляються відкривати банківські рахунки компаніям, бенефіціарами яких є українські або російські громадяни. Серед таких юрисдикцій, наприклад, Гонконг і Сингапур.

Офшорним компаніям вже зараз потрібно готуватися до розкриття їхніх бенефіціарних власників і в подальшому активів внаслідок автоматичного обміну податковою інформацією згідно з Єдиним стандартом звітності (CRS).

Щоб уникнути проблем в офшорних юрисдикціях, є стратегічне рішення – вихід на ринок США.

Відкриття бізнесу в Америці

Чому варто відкрити компанію і банківський рахунок, а також зареєструвати торгову марку в США вже найближчим часом?

Є, як мінімум, 10 нижченаведених причин.

 1. Надійна правова система

Правова система США – запорука свободи підприємництва та захисту бізнесу. Американські суди, наприклад, у штаті Делавер, зарекомендували себе як найпрогресивніші в корпоративному праві. До речі, Делавер навіть передбачає ведення акціонерного реєстру корпорації на технології блокчейн.

 1. Великий вибір штатів

Найбільш затребуваним з 50 штатів для реєстрації є штат Делавер. Також, популярні Нью-Йорк, Флорида, Техас, Каліфорнія, Вайомінг, Невада і Південна Дакота.

Всупереч помилковій думці деяких експертів, Делавер не є офшором. Тому, відкриття бізнесу в Делавері або іншому штаті є надійною альтернативою офшорам.

При цьому можна як відкрити бізнес з нуля, так і купити готовий бізнес у США.

 1. Міжнародне визнання

Американські компанії можуть ефективно працювати не тільки в США, а й у всьому світі. Це дозволяє впевнено працювати в таких регіонах, як Європа, Середній Схід і Азія.

 1. Найбільший ринок

Створення бізнесу в Америці відкриває іноземним підприємцям величезний ринок товарів і послуг. Адже США впевнено посідають перше місце за економікою серед усіх країн світу. Американський ВВП за 2017 рік, зокрема, склав близько $19.4 трлн. Це, для порівняння, на 58% більше, ніж у Китаю, який на другому місці.

Користуючись цим, деякі українські компанії працюють в Америці вже багато років. Це нині особливо актуально для сфери IT.

 1. Створення робочих місць

Як показує практика, українські стартапи в IT і онлайн-бізнесі, що працюють у США, ефективно задіють українські таланти. Такі підприємці знають, як заробити гроші. Зокрема, вони залучають кошти в США, а використовують програмістів, дизайнерів, копірайтерів та інших фахівців в Україні. Так, американський ринок створює робочі місця і допомагає розвивати підприємництво в Україні.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Отже, американо-український бізнес (особливо бізнес в інтернеті) вигідний і привабливий для обох країн. Так, Америка отримує якісний продукт або послугу за низькою вартістю, а українські таланти знаходять собі роботу з більш високою зарплатнею. В результаті всі сторони виграють.

 1. Успіх на Амазон

США рясніють історіями бізнес-успіху в різних сферах.

Серед всесвітньо відомих прикладів – стартап Ring, що має R&D-команду в Києві. Його нещодавно купила компанія Амазон за $1 млрд. Це, до речі, була одна з найбільших покупок Амазон.

Іншим прикладом є масовий заробіток в інтернеті. Малий бізнес вже знає, як можна заробити гроші на Амазон. Це може бути основний або додатковий заробіток на дому. До речі, сама робота з Амазон може легко підказати ідеї для бізнесу, який бізнес відкрити і як почати свій бізнес. Дуже популярна, серед іншого, віддалена робота на дому. Надалі можна автоматизувати бізнес онлайн і отримувати пасивний дохід. Реалізуючи свої бізнес-ідеї, українські підприємці домагаються великих успіхів на Амазон.

Щоб вести бізнес на Амазон, може знадобитися відкрити компанію і рахунок, а також зареєструвати торгову марку в США, Адже заробити в інтернеті без цих інструментів може бути проблематично. Наприклад, для отримання виплат за реферальною програмою Амазон (заробіток на кліках) слід відкрити рахунок у банку США. Торгівля на Амазон, в свою чергу, передбачає, що знадобиться реєстрація торгової марки.

Створення американської компанії дозволяє підприємцям не тільки заробити в інтернеті та отримати гроші на свій банківський рахунок, а й залучити інвестиції в США та до України.

 1. Зниження податків

Америка нещодавно знизила федеральний податок на прибуток підприємств з 35 до 21%. Це безпрецедентне зниження ставки податку на цілих 2/5.

В результаті комбінована (федеральна і штатна) ставка податку на прибуток підприємств стала нижче середньозваженої ставки в усіх країнах ОЕСР. Так, податки США стали набагато більш конкурентоспроможними.

При цьому багато корпорацій, заснованих нерезидентами, можуть обійтись лише сплатою федерального податку. Більш того, бізнес-операції можна ефективно оптимізувати.

 1. Стабільна банківська система

Відкривши банківський рахунок в США на свою американську компанію, іноземні підприємці можуть отримувати, використовувати і зберігати свої кошти в надійних банках. Примітно, що вкладники американських банків застраховані до $250 тис. На противагу, аналогічна гарантія в ЄС становить лише € 100 тис.

 1. Приватність персональних даних

Законодавство США, як правило, забезпечує приватність даних про власників і керуючих американських компаній. Так, реєстр компаній штату зазвичай не містить інформації про акціонерів/учасників і директорів корпорації/LLC.

Також, США не обмінюються податковою інформацією та навряд чи приєднаються до стандарту автоматичного обміну податковою інформацією ЄС (CRS) у найближчому майбутньому.

 1. Віза в США

Наостанок, одною з переваг відкриття американського бізнесу є потенційна можливість жити і працювати не тільки в своїй країні, а й в США. Для початку можна отримати візу B1/B2. Це американська віза для бізнесу і туризму. Вона зазвичай видається на 10 років.

Далі можливі такі варіанти, як:

 • інвестиційна грін-карта EB-5;
 • інвестиційна віза E-2;
 • трансферна віза L-1 для переведення всередині групи компаній;;
 • робоча віза H-1B для фахівців;
 • робоча віза O-1 для професіоналів з екстраординарними здібностями; або
 • інша віза США.

При цьому імміграція в США можлива, але не обов'язкова. Все залежить від особистих побажань.

Висновок

Таким чином, США є оптимальною юрисдикцією для бізнесу за кордоном. Очевидно, штати набагато надійніше офшорних і європейських юрисдикцій. Тому, варто відкрити компанію в Америці вже зараз.

Показати ще новини
Радіо NV
X