Бізнес не може працювати за старими схемами

13 жовтня 2017, 14:00
В середньому близько 80% діючих і потенційних інвесторів вважають, що основною перешкодою для ведення бізнесу та економічного зростання в Україні є високий рівень корупції

Світова і вітчизняна практики вкотре доводять, що ведення тіньового бізнесу ні до чого доброго не призводить. Він приречений на поразку, а не на успіх. Більше того, вести бізнес за старими схемами стає небезпечно. Але реалії такі, що вести чистий, прозорий бізнес в Україні все ще складно.

Відео дня

З іншого боку, все йде до того, що ситуація поліпшується. Та й вигоди і переваги, на відміну від ведення тіньового бізнесу, досить вагомі. Далі наведено кілька доказів цього.

1 Займатися довгостроковим плануванням стає складно.

Тіньовий бізнес не дає впевненості, і присутня непередбачуваність у прийнятті рішень і керованості компанією. Коли кожен грає на своїй дудці, неможливо спрогнозувати ризики і контролювати прибуток, а отже, ми втрачаємо гроші.

2 Неможливо налагоджувати відносини з європейськими партнерами, які не приймають ніяких схем у роботі, крім легальних.

Фінансова відкритість забезпечує зрозумілі та ідентичні для всіх "правила гри" на ринку, що і є однією з першорядних вимог потенційних інвесторів, клієнтів, постачальників. Вона виступає таким собі "знаком якості". А отже, підвищується інвестиційна привабливість галузі, країни, зростає рентабельність діяльності компанії.

Що прозоріший бізнес, то менше ризиків бачить інвестор і з більшою охотою готовий вкласти свої кошти. Тільки правдиві і достовірні дані підвищують привабливість для нового інвестування.

3 Існує небезпека, що завтра може "нагрянути" перевірка.

А є те, що необхідно заховати. Чистому бізнесу контролюючі органи та їхні перевірки не страшні, якими б вони частими і ретельними ті були.

4 Участь у бізнес-проектах, де встановлюються жорсткі вимоги і терміни, стає складною для реалізації.

Компанія залежить від "потрібних людей" і "потрібних схем".

5 Бізнес-партнери відчувають обман.

У бізнесі чесність часом навіть важливіша, ніж гроші. Адже це ваша репутація. А репутація – найцінніший актив, і втративши його одного разу, відновити досить складно.

6 Тіньовий бізнес породжує корупцію, незаконні схеми.

Прозорість ведення бізнесу допомагає виявити і боротися з корупцією, тіньовими схемами, породжує здорову конкуренцію.

Що стримує виведення українського бізнесу з тіні і ведення діяльності за загальноприйнятими правилами? Що вважається нормою в цивілізованому бізнес-співтоваристві? Ці питання залишаються риторичними.

Корупція пригнічує економічне зростання, загострює кризу, позбавляє країну інвестицій і можливостей. Але це не назавжди. Український бізнес обов'язково прийде до європейських правил і стандартів ведення бізнесу. Я в це вірю. Буде непросто, але перші кроки зроблені.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Згадалася фраза британського письменника і професора Олівера Харріса, який говорив: "Чому люди думають, ніби тіньовий бізнес одразу ж вирішить проблеми з грошима ?! Будь-який бізнес – тіньовий чи, законний – напружуватися змушує завжди однаково". Від себе хочу додати, що тільки кінцевий результат буде різним. Тому вирішувати вам, що важливіше: короткочасне отримання прибутку, або все ж ви орієнтовані на довгострокову успішну діяльність.

Показати ще новини
Радіо NV
X