Бізнес чекає "хмарне" майбутнє

29 серпня 2017, 16:45
Хмарні технології – один з трендів в IT-індустрії, що найбільш динамічно розвиваються

За оцінками Gartner, в 2016 році сукупний ринок хмарних рішень склав $209,2 млрд, за прогнозами, до 2020-го він досягне вже $500 млрд.

Сьогодні практично кожен користується "хмарами". Користувач хмарних ресурсів позбавляє себе необхідності купувати більш продуктивні комп'ютери, додаткові накопичувачі для зберігання даних і дорогі пакети програмного забезпечення. За даними дослідження RightScale, в розвинених країнах світу 95% корпорацій вже користуються хмарними технологіями.

Відео дня

Минуле

Вперше ідеї віртуалізації виникли в 60-і роки минулого століття, при оптимізації роботи з мейнфреймами у фахівців IBM. Через десять років, у 1970, думки про "хмарне" майбутнє були озвучені Дж. К. Ліклайдером – відповідальним за розроблення ARPANET (Advanced Research Projects Agency Network) – проекту, який фактично є початком Інтернету.

Через 30 років, в 1999 році, була створена компанія Salesforce.com, яка надавала доступ до власної CRM-системі через сайт. Salesforce стала першою компанією, яка запропонувала механізм SaaS (програмне забезпечення як сервіс). Компанія Amazon в 2002 році створила власний сервіс AWS platform, що дозволяє користувачам зберігати інформацію. У 2006 році Amazon запустила сервіс Elastic Compute cloud (EC2), де користувачі могли запускати свої власні додатки. Таким чином, сервіси AWS platform і Amazon EC2 стали першими повноцінними хмарними сервісами.

Сучасність

Сьогодні реальність вже перевершила ідеї вчених минулого. Сучасний ринок хмарних ресурсів представлений в різних сегментах:

  • банківський: банкомати та платіжні термінали зберігають дані про стан рахунку в хмарі;
  • бухгалтерський: система подання податкової, бухгалтерської та пенсійної звітності в електронному вигляді;
  • контент: файлове зберігання, файлообмін, офісні пакети та електронна пошта;
  • правоохоронний: поліцейські бази даних, база даних відеоспостереження;
  • транспорт і логістика;
  • зв'язок: цифрове телебачення, миттєві повідомлення, IP-телефонія.

Існують різні бізнес-моделі хмарних ресурсів. В цілому, їх можна поділити на публічні та приватні. Публічна хмара надає власний функціонал великій кількості клієнтів, використовуючи загальнодоступні центри обробки даних. Приватна хмара – власна хмарна інфраструктура організації. Публічна хмара є більш популярною хмарною системою, оскільки для створення приватної хмари необхідна істотно більша кількість ресурсів.

Основними гравцями на ринку є великі інтернет-компанії, які створюють власну хмарну екосистему. Існують також окремі, що спеціалізуються на файловому зберіганні і передачі файлів ресурси, які часто пропонують більш вигідні умови, ніж великі корпорації. З огляду на рівень конкуренції на ринку хмарних рішень, проблем з вибором публічної хмари виникнути не повинно.

Майбутнє

На сьогодні п'ять компаній володіють більш ніж половиною (52,6%) всього світового ринку хмарних технологій. У 2018 році 78% навантаження з обробки даних будуть генерувати хмарні дата-центри. В умовах передбачуваного зростання ринку, в середньому на рівні 25% щорічно, очевидно, що конкуренція на ринку хмарних ресурсів збільшиться. Всі основні гравці ринку почали знижувати вартість на послуги хмарного зберігання з третього кварталу 2016 року. З огляду на, що якість послуг, що надаються, зростає, а їх вартість падає, нам доведеться спостерігати створення нової "хмарної" реальності для користувачів у всіх сферах життя.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X