Більше свободи для малого бізнесу

20 грудня 2017, 19:00
Із метою підвищення ефективності і спрощення ведення бізнесу Кабмін прийняв важливе рішення

Уряд збільшив річний ліміт для продажів без касових апаратів (РРО) з 200 тис. грн до 500 тис. грн. Востаннє перегляд цих норм відбувався 17 років тому, коли курс долара був 5 грн.

Відео дня

Для кого вигідні ці зміни

Завдяки ухваленню цієї постанови виграє маленький бізнес – він отримує більше свободи, економить кошти, час, підвищує ефективність, зможе працювати легше і швидше. Зменшується адміністративний тиск на малих підприємців, що здійснюють роздрібну торгівлю та надають послуги у незначних обсягах, а саме: у сфері торгівлі, ресторанного бізнесу та сфері побутових послуг. Тепер малому бізнесу більше не доведеться витрачати кошти на придбання та встановлення касових апаратів і час на передачу звітності РРО.

Окрім цього, відбудеться спрощення проведення розрахункових операцій та зменшення витрат підприємців у випадку продажу товарів. Загалом, за оцінкою Офісу ефективного регулювання, для одного суб’єкта господарювання економія складатиме близько 22 тис. грн, а загалом по Україні ─ близько 34 млн. грн.

Також підприємці зможуть економити час, який раніше доводилося витрачати на реєстрацію РРО в органах доходів і зборів, технічне обслуговування, ремонт, а також на подання звітів, а це – близько 140 годин щорічно. Заощаджений час і кошти підприємці зможуть інвестувати у розвиток свого бізнесу.

Варто пам’ятати, що дія цієї постанови не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, а саме: алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Також задля полегшення ведення підприємницької діяльності із використанням РРО, Уряд скасував низку застарілих неактуальних нормативних актів, а також рекомендував Президенту скасувати Указ від 12.06.95 р. N 436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" цей крок скасує підставу для накладання штрафів за незначні порушення, а саме:

  • за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах;
  • за неоприбутковане (неповне оприбуткування) у касах готівки;
  • за витрачання готівки з виручки, отриманої від реалізації продукції (робіт, послуг) та інших касових надходжень, на виплату заробітної плати;
  • за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки;
  • за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа;
  • за використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням.

Таким чином, серед основних переваг для малих підприємців:

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
  1. Спрощення проведення розрахункових операцій завдяки звільненню від необхідності придбання та застосування касових апаратів.
  2. Отримання можливості направити вивільнені кошти на розвиток підприємницької діяльності.
  3. Спрощення ведення діяльності з використанням РРО

У майбутньому уряд планує нові кроки у напрямку спрощення ведення бізнесу, зокрема плануються зміни, завдяки яким підприємці зможуть використовувати власні смартфони, або комп’ютери як касові апарати, адже важливо, щоб ведення діяльності з використанням РРО було зручним, простим та дешевим.

Показати ще новини
Радіо НВ
X