Шість рекордів України

1 коментувати
У минулому році Україна поставила шість рекордів

1. Імпорт газу 11 млрд куб. м - рекордно низький, п'ять років тому був у 4(!) рази більше. При цьому нуль з Росії. Обсяги імпорту знизилися через падіння економіки, але перехід на реверс – це однозначний плюс. Менші обсяги імпорту газу і падіння світових цін на енергоносії дозволило знизити частку енергетичного імпорту до знову ж таки рекордно низьких 16%.

2. Рекордний урожай і експорт зерна (66 млн т і 42 млн т), а також експорт соняшникової олії. В результаті частка сільського господарства та харчової промисловості в загальному експорті товарів і послуг зросла до пікових 33%. Металургія, яка довгі роки була лідером, ще два роки тому перейшла на друге місце і зараз займає 18%. Незважаючи на зміну «локомотива», Україна залишається експортером сировинних і близько-сировинних товарів, а економіка - вразливою до різких скачків світових цін. З хорошого, світовий попит на зерно та іншу їжу буде рости в довгостроковій перспективі і взагалі менш волатильний, ніж попит на сталь. (До речі, щодо врожаю зерна в мене залишилися питання до статистики)

3. Рекордно низька частка Росії в експорті товарів: 9,3% у 2016 р, рекордно висока частка ЄС – 32%.

4. Історичний антирекорд за рівнем держборгу до ВВП – 83% (оціночно). Погано. Хоча при зваженій економічній політиці за п'ять років можна знизити на 10пп, а то й більше.

5. Після націоналізації Приватбанку частка держави в банківській системі – близько 50%. Недобре, але остаточні висновки робити рано - кінцевий результат залежить від нової управлінської команди Приватбанку. В ідеалі держава в перспективі 3х років виходить з банку, компенсуючи витрати на націоналізацію. А якщо ще приватизує Ощад і Ексім, тоді взагалі все гуд.

6. Неекономічний рекорд – третє місце збірної України на Паралімпіаді, 117 медалей. Тут однозначний респект.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: