Коли безпілотні авто стануть буденністю

23 травня 2017, 14:44
Люди, як і раніше, будуть мати потребу в особистому автомобілі, незалежно від того, керують вони ним чи ні

Модель володіння автомобілями практично не змінилася за 100 років. Але в міру того, як наші дороги стають більш завантаженими, природних ресурсів стає все менше, а зв'язки завдяки інтернету стають все тіснішими, настав час оптимізувати використання автомобілів.

Відео дня

Оскільки традиційні гравці автомобільної галузі і провідні технологічні компанії беруть участь в розробці майбутнього автомобілів, популярна точка зору полягає в тому, що через кілька років лише декілька гравців будуть володіти величезними автопарками безпілотних автомобілів, доступних за запитом для приватних осіб.

Це реалістично? Я не впевнений, що це так. Я вважаю, що люди як і раніше будуть мати потребу в особистому автомобілі, незалежно від того, керують вони ним чи ні, для зручності і комфорту, але також і тому, що нові моделі володіння, засновані на спільному використанні, зроблять володіння автомобілем доступним.

Автомобільний транспорт домінує на далеких відстанях

Ми все більше розуміємо, що володіння автомобілем має мало сенсу в міських центрах. Якщо вам потрібно дістатися з точки А в точку Б найшвидшим і найдешевшим способом, тоді громадський транспорт вам на допомогу. Вони ж позбавлять вас витрат і клопоту щодо володіння автомобілем.

Але для мільйонів людей, які живуть за межами великих міст, або яким часто доводиться виїжджати з міста, це вже інша історія. Майже 80% поїздок на далекі відстані (100-800 км) в Європі здійснюється на авто. І це тому, що це часто доступніше і зручніше. До того ж, це дозволяє мандрівникам дістатися безпосередньо в потрібне місце.

Мій безпілотний автомобіль

Технології автономних транспортних засобів розвиваються. Але, звичайно ж, вони не з'являться на дорогах вже завтра. По-перше, їх творці повинні подолати юридичні перешкоди, а також зробити комерційно вигідні ціни. Для того, щоб існуючий парк автомобілів був повністю замінений, потрібен час, а це означає, що автономні транспортні засоби стануть життєздатною альтернативою вашого автомобіля приблизно через 10-15 років. За даними McKinsey, до 15% нових автомобілів можуть бути повністю автономними до 2030 року.

Це, звичайно, хороша новина для всіх. Менше втраченого часу на водіння, менше аварій через помилки людини ... все це має сенс. Але я не думаю, що це змінить наше бажання мати автомобіль. Навпаки. За винятком людей, які дійсно люблять кермування, у більшості людей немає власного автомобіля. І причина не в тому, що вони не хочуть керувати. Вони володіють нею, тому що їм потрібен конкретний автомобіль, який відповідає їхнім потребам, і тому, що вони вважають це розширенням свого особистого простору. Будь то спеціальне дитяче крісло, яке ви вибрали ретельно зі своєю кращою половиною, або тенісна ракетка в багажнику, автомобіль - це особистий простір, який люди люблять налаштовувати під свої потреби і насолоджуватися ним абсолютно вільно.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Автомобіль, як послуга

За останні роки ми стали свідками переходу від володіння до доступу до різних класів активів. Соціальний статус тепер визначається розумним доступом до речей, а не складністю володіння.

Минулого місяця ми оголосили про нове партнерство з провідною лізинговою компанією Європи ALD і Opel, щоб запропонувати Амбасадорам BlaBlaCar (нашим найактивнішим користувачам) ексклюзивний доступ до пакетів «автомобіль як послуга», в тому числі більш вигідні лізингові послуги, гарантійне та сервісне обслуговування.

Крім того, ми також вивчаємо ідею пропозиції додаткових благ. За кожен місяць райшерингу користувачі отримують знижку на щомісячні лізингові послуги. Хоча ми тільки почали, легко уявити собі найближче майбутнє, коли загальне користування автомобілем зможе повністю профінансувати оренду автомобіля.

Автомобіль майбутнього – це автомобіль загального користування

Швидкий перехід до безпілотних автомобілів, де нові автомобілі, доступні як послуги, що фінансуються за рахунок спільного використання, будуть адаптовані до потреб користувачів, які тепер зможуть ефективно використовувати свій час в дорозі.

Перспективи ще цікавіші, якщо автомобіль ніколи не залишається без діла, тому що він може керувати самостійно. Підключений до мережі інтелектуальних автомобілів, він може забезпечувати пропускну здатність, коли це необхідно, миттєво корегуючи коливання пасажиропотоку.

Майбутнє автомобілів багатообіцяюче. Вони стають більш пов'язаними, розумнішими, безпечнішими, екологічнішими, а в кінцевому підсумку вони можуть навіть перетворитися на простір для роботи, розваг або вільного часу. Але одне не зміниться: завжди матиме сенс скоротити їхню вартість і з урбаністичної точки зору оптимізувати їхнє використання з метою уникнення заторів.

Це досить революційно. І революція починається сьогодні.

Показати ще новини
Радіо NV
X