Чим порадував і здивував минулий тиждень

0 коментувати

Пристрасті за Укртелекомом, рекордний транзит і ДФС вирішила заробити на мобільному зв'язку.

Власникам українського телекомунікаційного гіганта не щастить. Окружний суд Нікосії 27 грудня ухвалив рішення заморозити активи бізнесмена Ріната Ахметова на суму $820 млн у справі Укртелекому. Суть проблеми: Raga Establishment, яка продала Ахметову Укртелеком у 2013-му за $860, звинувачує останнього, як і ФДМ, у невиконанні "інвестзобов'язань". Raga заявляє, що бізнесмен нібито вніс тільки $100 млн авансу і припинив платежі. Крім цього, Raga має претензії і до опального олігарха Дмитра Фірташа. За даними позивача, Group DF мала заплатити $300 млн, частково профінансувавши початкову приватизацію Укртелекому в 2011 році. З усім цим паралельно йде процес із націоналізаціі Укртелекому за позовом Фонду держмайна. Поки Epic, що володіє Укртелекомом, програє всі суди. Крапку в процесі має поставити розгляд касації власників Укртелекому. Поки шанси Ахметова на актив виглядають не дуже.

Транзит природного газу через українську газотранспортну систему в 2017 році досяг рекордного з 2011-го показника – 93 млрд куб. м. У 2011-му з'явилася альетнатива українському транзиту – росіяни запустили газопровід Північний потік. Подальші перспективи української ГТС залежать від успіхів залучення до проекту зарубіжних інвесторів і відділення цього бізнесу від Нафтогазу. А також від перспектив запуску російського газопроводу Північний потік-2. Ще в одному неврегульованому питанні щодо транзиту російського газу повинен поставити крапку Стокгольмський арбітраж у лютому. Саме він визначить ціну, за яку сперечаються Нафтогаз і Газпром.

ДФС злегка переплутала дати і прийшла колядувати до офісу Київстар за два дні до Різдва. Приблизно 30 "колядників" провели обшук за старими договорами компанії. З урахуванням такого представництва (цілих 4 майори прийшли обшукувати), податкова хоче від Київстар ні багато, ні мало – 2,4 млрд гривень податків, які компанія, на думку ДФС, повинна доплатити в бюджет. Президент Київстар Петро Чернишов звинувачення відкидає. Я не сильно вірю у збіги, але обшук і претензії податкової виникли напередодні тендера на частоти 4G. Та й сума, яку вимагає податкова, співмірна з вартістю майбутньої ліцензії. Якось вчасно згадали. Хоча логіку податкової зрозуміти можна. За 20 років Київстар заплатив до бюджету 52 млрд гривень і, на думку галузевого видання ДФС "Вестнік.Рейтінг", є найбільшим платником податків країни. Невже їм шкода ще 2,4 млрд гривень "відслюнявити"?

Скандальний закон про обмеження на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях – не більше трьох протягом календарного місяця сумарною вартістю до 150 євро – набудуть чинності 1 січня 2019 року, тобто на рік пізніше, ніж планувалося. Закон вважають результатом лобістських схем великих рітейлерів. Поштові оператори закликали президента його ветувати, оскільки економічна користь від нього прямує до нуля, а витрати на адміністрування збору – навпаки. Президент Петро Порошенко до поштовиків не прислухався. Хоча, рік в українських реаліях – досить великий термін, щоб усі прийняті рішення по три рази помінялися. Так і дивись, під вибори й зміни приймуть.

Українці не поспішають інвестувати закордон, незважаючи на те, що Нацбанк певною мірою лібералізував цю сферу. Всього за останні півроку 2017-го НБУ видав 400 валютних ліцензій фізичним особам (не підприємцям) на інвестиції за межі України. Ліцензіатам можна відкривати рахунки в іноземних банках, інвестувати в цінні папери або інші об'єкти, а також чомусь виконувати зобов'язання перед нерезидентами щодо страхування життя. Всього закордон за цей час інвестували $9 млн – трохи менше, ніж половина допустимого (один ліцензіат може на $50 тис. на рік наінвестувати). Хоча, з такими обмеженнями щодо суми і депозитних ставок зарубіжних банків дійсно краще пошукати застосування інвестиціям всередині України. Або банально під матрац покласти.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: