Чи залишиться металургія головною галуззю

0 коментувати
На мій погляд, українська металургія приречена залишатися одним з флагманів української економіки, зокрема української промисловості

Тому що на сьогодні, крім агросектору, який вийшов на перше місце зовсім недавно за обсягом валютної виручки, в українській економіці немає інших галузей, які в середньостроковій перспективі можуть зайняти місце металургії.

У металургії зайнято близько 250 тисяч чоловік, тому вже тільки заради того, щоб цю кількість людей працевлаштувати, варто займатися виробництвом сталі. Але, крім того, все ж таки торгувати сировиною менш вигідно та менш престижно, ніж продукцією з більш високою доданою вартістю, як металопрокат. Тому наші металургійні комбінати, я впевнений, ще довго будуть залишатися конкурентоспроможними на світовому ринку – виробляти сталь. Минулого року ми виробили 23 мільйони тонн, цього року у нас за підсумками чотирьох місяців вже 16% зростання в порівнянні з попереднім роком. Ми сподіваємося вийти за підсумками року на кращі показники, ніж у минулому році.

Що повинні зробити металурги для того, щоб їх продукція була затребувана в світі і вони могли збільшити обсяги експорту?

На сьогодні металурги нічого не зможуть зробити кардинального. Ті інвестиції, які були здійснені, скажімо, в докризовий період, вони вже зіграли свою роль, і суттєво підвищили конкурентоспроможність вітчизняного гірничо-металургійного комплексу. На сьогодні ми дуже сильно залежимо від ситуації на зовнішніх ринках, оскільки близько 85% виробленої продукції у нас експортується. Підприємства продовжують впроваджувати програми модернізації. Природно, обсяги інвестицій суттєво знизилися порівняно з попередніми періодами.

Тому що зараз у нас період вкрай низьких цін як на металургійну сировину, так і на готову металургійну продукцію. Тому ті підприємства, у яких є можливість, продовжують модернізацію. І це буде запорукою того, що наша продукція буде конкурентоспроможною на ринках збуту.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: