Як львівські розробники руйнують міфи про український IT

0 коментувати
Останнім часом IT-сфера стала візитною карткою нашої країни

Але в Україні досі існує багато міфів про конкурентоспроможність наших інженерів і сервісних компаній. Ці міфи найчастіше виникають від нерозуміння або незнання, і я вважаю важливим розповідати, як все відбувається насправді. Які ж міфи все ще живі в українському суспільстві?

Міф №1. Найбільш талановиті розробники – в Києві

Всі найкращі кадри з'їжджаються до столиці – це правило дійсно працює для багатьох секторів української економіки. Але реалії IT-галузі зовсім інші: українські інженери можуть брати участь у технологічних проектах світових брендів, не залишаючи рідне місто і розвиваючи його економіку. Одним з флагманів розвитку української IT-галузі по праву вважається Львів. Завдяки гарній інженерній освіті в місті вже сформувалося ціле покоління талановитих розробників, тут також є центри розробки багатьох відомих компаній.

Наведу конкретний приклад. Хмарний сервіс Magisto, який дозволяє створювати красивий відеоролик всього за кілька кліків, використовує вже більше 80 мільйонів осіб у світі. Magisto самостійно аналізує відео, вибирає найцікавіші моменти, накладає спецефекти і музику в такт тому, що відбувається в кадрі. Зараз це один з найвідоміших ізраїльських стартапів. Але історія успіху Magisto могла б не відбутися без львівських інженерів. Android-версія додатка – цілком і повністю справа рук програмістів нашого львівського офіса. Причому першу публічну версію програми команда зробила з нуля в рекордні терміни – трохи більше 2 місяців.

Міф №2. Українські IT-компанії виконують стандартні завдання

Багато хто вважає, що бізнес звертається до аутсорсингових компаній з простими і стандартними запитами. Можу з упевненістю сказати, що українські сервісні компанії вже досягли того рівня розвитку та експертизи, коли можуть з нуля створювати, виводити на ринок і просувати високотехнологічні проекти. Українські, зокрема й львівські розробники, відомі у всьому світі саме завдяки комплексним рішенням складних задач.

Кілька років тому за експертизою до львівських програмістів звернулася компанія SMART Technologies. Вона відома завдяки розумним докам для презентацій, на яких можна виводити будь-яке зображення і писати за допомогою стилуса. SMART Technologies вирішили побудувати свій новий продукт на базі Android і привнести туди додаткові можливості, яких за замовчуванням немає в операційній системі від Google. Наші інженери вирішили піти експериментальним, але згодом більш ефективним шляхом: не створювати окремі програми, а інтегрувати всі потрібні функції в саму операційну систему. Саме так львівські інженери змогли реалізувати в розумних дошках Smart Tech всі необхідні замовнику можливості. Наприклад, виводити на дошку зображення з будь-якого ноутбука або смартфона.

Міф №3. Ключовий критерій вибору аутсорсингової компанії – ціна

Одне з головних завдань бізнесу – оптимізувати витрати, але багато компаній сьогодні розуміють, що економити ресурси потрібно з розумом. До нас найчастіше звертаються не в пошуку низької ціни, а зовсім з інших причин: за експертизою, швидкістю і гнучкістю роботи, вмінням наших інженерів брати на себе відповідальність.

Наш досвід співпраці зі ще одним цікавим стартап-проектом, фітнес-трекером для плавання Instabeat, повністю доводить цю теорію. Команда Instabeat звернулася до нас за допомогою, тому що у нас вже був серйозний досвід у сфері мобільної розробки. Робота з будь-яким стартапом примітна тим, що це завжди дуже висока швидкість процесу розробки. У стартапів немає часу виправляти помилки – прорахунків просто не повинно бути, і це величезна відповідальність для кожного учасника процесу. Невеликий команді львівських інженерів вдалося утримувати цей олімпійський темп розвитку. За 2 місяці проект зібрав на Indiegogo $56,374, що перевищило заплановану суму на 61%. І клієнти з нетерпінням чекали запуску у виробництво пристрою. У досить стислі терміни наші інженери створили бібліотеку для обробки інформації з трекера, щоб на основі його показань датчиків визначати відстань, кількість подоланих басейнів, стиль, швидкість плавання та інші параметри тренування.

Від сервісів до своїх проектів

Досвід, отриманий львівськими розробниками в складних і динамічних технологічних проектах, говорить про дві речі. По-перше, участь у таких проектах дає українським інженерам можливість оволодіти високим рівнем експертизи і навчитися брати на себе відповідальність. У майбутньому це дозволить їм виконувати ще складніші завдання. По-друге, співпраця з успішними стартапами і компаніями формує в Україні середовище, необхідне для виникнення власних українських проектів. Отримавши необхідний досвід у великій сервісній компанії на масштабному R&D-проекті, наші інженери зможуть придумувати і втілювати в життя власні ідеї.

 

 

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: