Факти, тренди і фантазії. Три події в економіці України, які можуть бути не тим, чим здаються

5 жовтня 2020, 17:30
NV Преміум

Чи відображають показники великих компаній і галузей економічні тенденції в Україні?

На початку вересня у мене відбувся короткий віртуальний діалог з Наталією Ємченко, директором з комунікацій групи СКМ. Наталія виклала в своєму facebook посилання на піврічний звіт Групи Метінвест - системоутворюючого бізнесу найбагатшого громадянина України Ріната Ахметова. «Перші півроку роботи Метінвесту в 2020 - падіння на 15-20% в порівнянні з першим півріччям 2019. Деталі нижче», - прокоментувала опубліковані показники топ-менеджер СКМ.

Відео дня

Факти такі: виручка гірничо-металургійного бізнесу скоротилася на 15%, EBITDA - на 20%, маржа впала на 1 п.п. до 14%.

Але були й інші зміни. Наприклад, загальний борг Групи Метінвест скоротився на 1%, а грошові кошти та їх еквіваленти збільшилися на 70%, до $465 млн.

Я звернув увагу на зростання коштів на рахунках компанії. У відповідь прочитав: «Порахувати гроші на рахунках всяко цікавіше трендів в економіці».

Ось тут у мене і виникло питання: а чи можна показники однієї великої компанії або дані про окремий сегмент економіки назвати трендами в економіці?

В кінці минулого тижня об'єднання Укрметалургпром опублікувало попередні підсумки роботи української металургії у вересні. Тому спробуємо розібратися на цьому і ще двох прикладах.

Показати ще новини
Радіо NV
X