Авторське право: конкурс пройшов, працюємо далі

19 липня 2017, 16:18
Конкурс на посаду нового генерального директора Українського агентства авторських і суміжних прав (УААСП) відбувся. Нікого не обрали

Це значить, що ми продовжуємо робити реформу. Водночас вкотре переконалися, що часу у нас мало, а охочих зупинити реформу — багато.

Для тих, хто не стежив за ситуацією, пояснюю, що взагалі відбулося за ці декілька тижнів. Минулого разу я писав тут про те, що нас поставили перед фактом про конкурс на нового генерального директора УААСП. Це було дивно, в це не хотілося вірити: в той час, як ми за один рік змогли збільшити суму зібраних і розподілених роялті, проліцензувати Євробачення, заручитися підтримкою міжнародних партнерів у питаннях реформи, нас вирішили зупинити.

Відео дня

Тож окрім поточного стану справ, нам довелося ще займатися конкурсом. Головним нашим завданням було, щоб реформа продовжилась незалежно від результатів конкурсу. Наші автори також занепокоїлись тим, що відбувається, та підняли інформаційну хвилю. Зокрема, написали колективного листа до Президента України Петра Порошенка на захист чинного менеджменту УААСП та виступили з рядом заяв і публікацій у ЗМІ.

Співбесіда з конкурсною комісією транслювалась, і тепер її можна подивитись онлайн тут. Комісія порадилась і вирішила, що ніхто із наявних претендентів не підходить на посаду Генерального директора. Чудово, значить працюємо далі.

14 липня Міністерство економічного розвитку і торгівлі затвердило зміни до Статуту УААСП. Вони передбачають створення наглядової ради УААСП. Ця наглядова рада буде контролювати менеджмент організації та стежити за ефективністю роботи.

Склад наглядової ради — це сім членів: по два представники від Мінекономрозвитку, Верховної Ради, спільноти визнаних авторів і виконавців та один представник від міжнародної організації CISAC. Ці люди працюватимуть безкоштовно, оскільки УААСП — це державна неприбуткова некомерційна організація. Тож тепер наступний етап — це створення цієї ради, яка забезпечить ще більш прозору та відкриту роботу УААСП.

Ми тим часом продовжуємо свою роботу. Ось днями вперше за всю історію діяльності організацій колективного управління в Україні розподілили роялті за використання авторського контенту на YouTube. Налагоджуємо комунікацію міжнародних партнерів з нашим урядом: розповідаємо про зміни до Директиви ЄС "Про авторське право", публікуємо інформацію про звернення CISAC та ICMP щодо реформ у сфері авторського права.

Роботи багато. Ми готові до атак на реформу, але вони виснажують і не дозволяють повністю зосередитись на головному. Проте, працюємо далі.

Показати ще новини
Радіо NV
X