Наслідки катастрофи літака МАУ для українських туристів

17 січня 2020, 07:30

Як обліт територій Ірану позначиться на туристичному бізнесі, наскільки відіб'ється на цінах на авіаквитки і тури

Трагедія в небі над Тегераном торкнулася більшості авіакомпаній світу. Одні, як німецька Luftgansa і американські авіакомпанії, взагалі відмовилися від польотів над територією Ірану і Іраку, більшість інших - змістили свої маршрути на південний захід від звичного курсу.

Відео дня

Тепер літаки летять над гірським плато, яке є на території Ірану. Це невелике зміщення практично ніяк не позначається на маршруті і, відповідно, на ціні і тривалості польоту.

Українські авіакомпанії змінили маршрути серйозніше. Тепер вони повністю облітають територію Ірану. Це стосується в першу чергу рейсів з України в ОАЕ, які зараз виконують 3 українські авіакомпанії. І якщо з Києва в Дубай, або Шарджу час польоту залишився колишнім, то зворотний шлях займає тепер набагато більше часу.

Наприклад, рейс МАУ з Дубая в Київ замість звичних 6 годин займає 8 годин. І справа не тільки в обльоті території Ірану, а ще у дозаправці. Рейси МАУ, Sky UP і Azur Air з ОАЕ тепер змушені робити зупинку для дозаправки - відповідно на Кіпрі, в Анталії (Туреччина) і Хургаді (Єгипет).

Чи позначиться ця ситуація на ціні туристичних пакетів, або авіаквитків в ОАЕ? З одного боку, ціни повинні були б вирости. Але сьогодні цього не відбулося. І навряд чи трапиться завтра, хоча лютий і березень в ОАЕ - високий сезон. Справа в конкуренції на ринку. Перш за все, з боку арабських авіакомпаній, які ще восени наростили кількість рейсів в Україну. І не збираються їх скасовувати. Деякі рейси літають напівпорожніми. Тому після трагедії над Тегераном, авіакомпанії не піднімають ціни, а туроператори пропонують спецакції, щоб тільки заповнити крісла. І тому українські авіакомпанії тут фінансово втратять. А ось рядовий турист буде у виграші. І «гарячих путівок» на цьому напрямку буде ще чимало.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X