Таксі: кому потрібні ваші жовті номери

0 коментувати
Чи справді потрібні спеціальні жовті номери для машин, які працюють в таксі

Заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк днями заявив про те, що відомство розробляє проект постанови Кабінету міністрів, що передбачає переведення перевізників, які мають відповідну ліцензію, на спеціальні жовті номерні знаки.

Але в міністерстві напевно не знають, що сьогодні в країні 99% всіх послуг таксі перебуває в тіні. 95% цих нелегальних таксистів взагалі не "одягають" на машину навіть шашку. Таксист підключається до Uber, Яндекс.Таксі і Уклон. У цих сервісах основна вимога – ніяких шашок, ніяких позначень. Ти маєш бути невидимий.

Чому, якщо таксист не одягав все життя навіть шашку, повинен ще прийти і купити якийсь жовтий номер, щоб його легше було комусь ідентифікувати?

Якщо сьогодні більшість машин, які з шашками, теж нелегальні. Що заважає Укртрансінспекції зупиняти їх і перевіряти у них документи? Від того, що 1% легальних піде ще купить цей жовтий номер, нічого не зміниться. А буде лише навантаження на легального перевізника.

У Мінінфраструктури кажуть, що "ми введемо жовті номери для таксі", але навіть не говорять, яким документом вони будуть це робити. Який проект вони розробляють? Ми взагалі про це вперше чуємо.

Ввести жовті номери, це пункт №25 реформ. Це один з, але він не перший. І сам цей один пункт взагалі нічого не дає.

Сьогодні в країні проблема №1 – це диспетчерські служби. Адже їх немає в правовому полі. А вони керують усім ринком.

Міністр Володимир Омелян, коли ще був заступником Андрія Пивоварського (міністр інфраструктури з 2 грудня 2014 року по 14 квітня 2016-го) заявляв про те, що міністерство розробило законопроект №3107, який вже 1,5 року лежить у Верховній Раді.

Цей законопроект не ідеальний, але там стоїть завдання впорядкувати спочатку диспетчерські служби, посилити контроль над ними і зробити їх податковими агентами. Але найголовніше, що в цьому законопроекті немає жодного слова про жовті номери.

Тепер же група нових ініціаторів у міністерстві той законопроект не бачить. Вони навіть не розуміють, що на маршрутках жовтий номер вже є. І хочуть його вдруге ввести. Вони не розуміють, що на маршрутках його не всі ставлять, тому що ніхто це не контролює.

Мені не зрозуміло, як це з жовтими номерами будуть вводити, за допомогою чого?

Хочу нагадати, в законі про автомобільний транспорт, який прийнятий ще в 90-х роках і діє по сьогоднішній день, говориться, що транспортні засоби, які займаються перевезенням пасажирів, мають бути обладнані спеціальними номерними знаками. І навіть в техпаспорті робиться спеціальна позначка.

Але в 2005 році в цьому законі зробили одну поправку: "крім таксі". Тобто щоб внести поправку про жовті номери в законі, треба прибрати лише одне слово "крім", як це було раніше.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: