Стисло і зрозуміло: Що кажуть експерти про рекордне розміщення єврооблігацій, перепис населення

24 січня 2020, 12:23

П’ятниця, 24 січня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

 • Англійське право і міжнародний арбітраж будуть доступні для іноземних інвесторів, заявив у четвер президент Зеленський у відеозверненні до щорічного українського сніданку в Давосі, спонсором якого є Фонд Пінчука. «Для тих, хто інвестує більше $100 млн, ми укладемо угоду про прямі інвестиції з державою на основі англійського права, — сказав Зеленський, який поїхав з Давосу в середу ввечері для дводенної поїздки в Ізраїль. «А щоб забезпечити гарантований захист прав власності, ми створимо міжнародну арбітражну систему для інвесторів в Україні».

Відео дня

Супутні ефекти від несподіваного розміщення облігацій України в розмірі 1,25 млрд євро під 4,375%:

 • «Україна продає €1,25 млрд нового боргу при рекордно низьких витратах на позики", — пише The Financial Times. «Країна отримує вигоду з оптимізму щодо програми реформ президента Володимира Зеленського». Віктор Сабо, керуючий борговим портфелем на ринках, що розвиваються, в Aberdeen Standard Investments, що купив облігації під час продажу в середу, каже FT: «Це рідкісна країна, де відбуваються серйозні реформи і економіка в хорошій формі».

 • Тімоті Еш пише: «Приголомшливо... Рік тому або близько того не могла бути досягнута ставка менше ніж 10% ... Але мене зараз трохи турбує задоволеність і завдяки дешевому ринковому фінансуванню, значне скорочення важелів впливу для МВФ. Це цілком може призвести до меншої готовності команди Зеленського виконати умови, пов'язані з реформою МВФ ». У повідомленні з Лондона Еш також стурбований затримкою в затвердженні Радою законодавства, що блокує приватизацію ПриватБанку: «З грошима власників облігацій у банку тепер мало що потрібно для фінансування МВФ, я боюся, що все це затягнеться надовго».

 • Олександр Паращій з Concorde Capital: «Час випуску цих облігацій було вибрано правильно, враховуючи, що процентна ставка була найнижчою в історії України ... Державний бюджет України на 2020 рік передбачає близько $5 млрд зовнішніх запозичень, так що, найімовірніше, уряд відкриє ринок для нових єврооблігацій пізніше в цьому році».

 • Україні потрібно більше, ніж гроші, щоб процвітати в 2020-х, заявили в четвер двоє американців на сніданку Пінчука в Давосі.

 • Роберт Дж. Шиллер, професор економіки Єльського університету, сказав: «Уряд України має працювати над просуванням стійкого оптимізму. Це має бути те, у що люди дійсно вірять. Я думаю, що система освіти в Україні повинна представляти щось, що заряджає цією ідеєю».

 • Девід М. Рубінштейн, співвиконавчий директор The Carlyle Group, сказав, що поганий імідж України відлякує інвесторів. «Україна повинна працювати над своїм іміджем, а також над реальними речами», — сказав він. Посилаючись на знищення корупції в Україні, спікер з Нью-Йорка додав: «Багато інвесторів, які прагнуть інвестувати в ринки, що розвиваються, хочуть вищої прибутковості інвестицій, але бояться піддатися критиці через імідж України як корумпованої країни — навіть якщо вони не зробили нічого поганого».

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

 • За оцінками електронного перепису, в Україні проживає 37,3 мільйона людей, що на 24% менше, ніж у минулому офіційному переписі, в 2001 році налічувалося 48,9 мільйона осіб. Міністр кабінету міністрів Дмитро Дубілет, оголосивши цифри в четвер, заявив, що він використовує інформацію від операторів мобільного зв'язку та Пенсійного фонду. Падіння пояснюється втратою Криму і найбільш густонаселених районів Донбасу; а також рівнем народжуваності нижче рівня смертності та еміграції. Київ — найбільш густонаселений мегаполіс України з населенням 3,7 мільйона осіб. Уряд планує провести новий перепис наприкінці цього року.

 • Нова Пошта, приватна служба доставки посилок, планує цьогоріч інвестувати $100 млн, переважно, на модернізацію сортувальних потужностей, розробку мобільних застосунків і купівлю скутерів, пікапів, мікроавтобусів і міжміських контейнерів. Новий сортувальний центр у Києві буде модернізований для обробки 50 000 упаковок на годину, пише на своїй сторінці в Facebook Володимир Поперешнюк, співзасновник «Нової пошти». Торік кількість активних користувачів мобільного застосунку компанії зросла на 30%, до 2,8 млн осіб. У 2019 році компанія доставила рекордні 212 мільйонів посилок. У середині грудня вона встановила рекорд, доставивши 1,3 мільйона посилок за один день.

 • Аналітик галузі повідомляє «Інтерфакс-Україна», що експорт української птиці в ЄС може бути зупинено на один місяць. Минулої суботи тести на курятині на птахофабриці у Вінниці виявили причину смерті від пташиного грипу типу А — першого випадку захворювання в Україні за три роки. Птахофабрики в цьому районі знаходяться на карантині, і 21 000 курчат знищили. У середу ЄС заборонив імпорт птиці з України. Заборона не вплине на експорт яєць.

 • Ведуться переговори про скасування обмежень ЄС, каже Тарас Качка, заступник міністра економіки і торговий представник України. «Рішення ЄС про обмеження імпорту м'яса птиці через випадок пташиного грипу у Вінницькій області набагато суворіше, ніж повинно бути», — написав він у Facebook. «Тим не менше, ми активно і спільно працюємо над тим, щоб швидко скоригувати це рішення». Раніше міністерство заявляло: «Рішення ЄС є несподіваним для української сторони». У цьому місяці про пташиний грип повідомили в Угорщині, Польщі, Румунії, Словаччині та Чехії.

 • За даними Державної митної служби, домашня птиця є одним з найбільш швидкозростаючих експортерів в Україні, збільшившись у минулому році на 26% за рік до 414 490 тонн. У доларовому вираженні експорт зріс на 14,2%, до $ 579 млн. Імпорт птиці в Україні становив менше 10% експорту.

 • Deutsche Bahn має відіграти важливу роль у перетворенні Укрзалізниці в 2020-х роках. «Так, ми хочемо дати німцям 10 років на управління залізницею», — заявив прем'єр-міністр Гончарук у четвер у Давосі на щорічному українському сніданку, спонсором якого виступає Фонд Віктора Пінчука. це партнерство «має показати, що Україна безпрецедентно відкрита для інвестицій, для світу, для нових стандартів», — сказав він. «Політичне рішення з цього питання вже прийнято, і це вже величезний крок».

 • Деталі стратегічного партнерства обговорюються і повинні бути підписані в лютому Рональдом Пофаллою, членом Ради з інфраструктури DB, як сказав пізніше Deutsche Bahn. Консалтингова компанія залізниці, DB Engineering & Consulting, «буде консультувати і підтримувати» Укрзалізницю «у ділових і технічних питаннях».

 • Олександр Паращій з Concorde Capital пише: «Незалежно від того, якої форми набуде це партнерство, воно виглядає позитивно для українських залізниць. Участь іноземних консультантів підвищує ймовірність того, що багато правових ініціативи в інтересах компанії будуть реалізовані... Крім того, це партнерство покращує можливості для фінансування подальшого розвитку при менших витратах».

 • Подолавши спад, пов'язаний з війною, Одеський морський порт повертається до 11 заходів у порт, запланованими на це літо, круїзними суднами Чорного моря. Торік у порту були пришвартовані тільки два чорноморські круїзні лайнери. Сезон починається на початку травня з відвідування Albatros, багамського рейсу, розрахованого на 812 пасажирів. За 2021 рік було подано 19 заявок. Міністерство інфраструктури хоче здати Одеський морський термінал і готель у концесію. 14 січня призначено нового директора порту, Руслана Сахаутдінова.

Від редактора:

Українське керівництво може піддатися спокусі грошима й уникнути співпраці з МВФ і його траншів. Проте, для іноземних інвесторів, які не знають відмінностей між Львовом і Харковом, угода з МВФ є міжнародно визнаною печаткою схвалення.

Коротко і ясно — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікацію повної версії тексту заборонено.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X