Amazon-трильйон, епатаж Nike і зовнішня торгівля

5 вересня 2018, 10:14

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і що від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Торговельні перемовини між США і Канадою завершилися минулої п'ятниці безрезультатно, а отже, стали головною причиною незначного зниження індексів: S&P 500 (-0.17%), Dow Jones (-0.05%) і Nasdaq (-0.23%).

Відео дня

Упродовж минулих вихідних президент США, як завжди, в Твіттері, повідомив, що "наразі нема політичної потреби для участі Канади в новому договорі NAFTA", тим самим додавши невизначеності щодо ситуації із зовнішньоторговельною політикою США. Перемовини поновляться сьогодні, і їхній результат дозволить інвесторам визначити, чи американська адміністрація веде глобальну торговельну війну, чи все обмежиться протистоянням США і Китаю.

Консультації стосовно запропонованого Трампом нового пакета тарифів на китайський імпорт обсягом $200 мільярдів фіналізуються в четвер, відтак з'ясується, чи стануть загрози реальністю і коли можуть запровадити нові тарифи.

З корпоративних новин найбільш нагальними стали такі.

  • Amazon у ході торгів зріс на (+1.92%), сягнув заповітної позначки в $1 трильйон, проте висоту не втримав. Торговельну сесію акції Amazon завершили зростанням в (+1.33%), на позначці $2,039.51 за акцію. При цьому капіталізація компанії становила $994.75 млрд. У 2018 році Amazon збільшився на 75%, додавши до своєї капіталізації $435 млрд.
  • Facebook втратив (-2.60%) після того, як брокерська фірма MoffettNathanson послабила рекомендації, прогнозуючи уповільнення зростання виручки.
  • Verizon Communications теж втратив (-2.17%), Рекомендацію щодо акцій телекомунікаційної компанії применшив Barclays.
  • Й одна із найгучніших історій вчорашнього дня пов'язана з Nike. Акції компанії втратили (-3.16%), після того як компанія обрала Colin Kaepernick, гравця національної футбольної ліги (NFL) як одного з героя рекламної кампанії, приуроченій до 30-річчя славетного гасла "Just do it". Крім спортивних досягнень Colin Kaepernick відомий тим, що при виконанні національного гімну США впав навколішки на знак протесту проти расизму. Поведінка спортсмена викликала потужну хвилю дебатів в США щодо участі спортсменів у політичних і соціальних акціях під час спортивних заходів.

Тільки 3 з 11 секторів S&P закінчили п'ятницю зростанням. Посилилися позиції комунальних (+ 0.55%) і фінансових компаній (+ 0.53%), споживчих товарів не першої необхідності (+ 0.25%). Найбільше втратили телекоми (-1.12%), нерухомість (-0.90%) і сировинні компанії (-0.81%).

Жовтневі ф'ючерси на WTI в п'ятницю зросли на (+ 0.1%), до $69.87 за барель, доки інвестори намагаються визначити можливі наслідки тропічного шторму Gordon, що вирує в Мексиканській затоці.

Прибутковість US Treasuries різко збільшилася. Десятирічні додали 5 бп, до рівня 2.90%, це найвище значення за останні три тижні. Прибутковість дворічних виросла на 1 бп, до 2.65%.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, прибільшився на (+ 0.3%), до позначки 95.35. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1604.

Ф'ючерси на золото торгуються на рівні $1,199.7 за унцію.

Що чекати сьогодні, в середу

Насамперед увага інвесторів буде прикута до переговорів США і Канади з питань торгівлі. Останні місяці новини, пов'язані з торгівлею, стали одним із каталізаторів ринку, а отже, нема сумнівів у тому, що ринок відреагує, незважаючи на результат перемовин.

З макроекономічних даних сьогодні буде оприлюднено торговельний баланс за липень. Очікується, що дефіцит зросте до $50.2 млрд, порівняно з $46.3 млрд у червні і середнім значенням за другий квартал на рівні $45.2 млрд.

Також у фокусі будуть ринки, що розвиваються, які, як і раніше, "штормить" і, що гірше, відсутні жодні передумови для швидкого закінчення кризи. З моменту січневого піку Індекс ринків, що розвиваються, MSCI EM Index, втратив (-18.4%). Однією з актуальних проблем залишається борг, деномінований в доларах, попри те що американська валюта продовжує зміцнюватися. За оцінками Institute for International Finance, загальний обсяг боргу 21 країни, що розвивається, становить $6.4 трильйона, порівняно з $2.8 трильйона в 2008 році. Звісно, для багатьох така ситуація дуже нагадує "азійську кризу" 1997-1998 років, проте дехто з інвесторів вважає, що це просто переоцінка ринків після зростання 2016-2017 років.

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X