Amazon летить вперед

27 квітня 2018, 10:42
1440
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Як, все-таки, приємно, коли очікування виправдовуються! Тиждень, дійсно, видався сповнений подіями. Закінчується він, схоже, на дуже позитивній ноті.

Візит президента Франції Макрона в США не залишив його американському колезі часу на написання загрозливих твітів. Напруженість американо-китайських торгових відносин знизилася, і анонс майбутнього візиту американського міністра фінансів в Піднебесну ще більше заспокоїв інвесторів. У Сирії тиждень теж пройшов відносно мирно. Тож, інвестори змогли сконцентруватися на економічних даних і результатах компаній. Потрібно визнати, що і одні й інші показники радують, і, як це не парадоксально звучить, змушують задуматися про те, що криза, що насувається, в силу неминучої циклічності економічних процесів, все ближче і ближче.

Прибутковість 10-річних US Treasuries протягом сесії знову перевищувала 3% бар'єр, але, в кінцевому підсумку, день закінчився на позначці 2.98%. Інвестори вважають, що найближчим часом ми побачимо зниження прибутковості і найсміливіший у своїх прогнозах Citigroup, націлює на 2.65%. Дворічні US Treasuries закінчили на рівні 2.48%.

Тож, за великим рахунком, нічого не заважало інвесторам насолодитися корпоративними результатами, які, погодьтеся, вражають. За даними Bloomberg, на сьогодні результати оголосили 45% всіх компаній. 90% з них поліпшили фінансові показники, а 88% перевершили очікування аналітиків. В середньому, зростання чистого прибутку на акцію (EPS) склало вражаючі 24%. Хоча, звичайно, потрібно пам'ятати, що насамперед – це наслідок податкової реформи, а не органічне зростання. Тож, в наступному кварталі все буде вже набагато скромніше.

І тим не менш, відмінні результати компаній, ведених Facebook (+ 9.1%), змусили ринки зростати: S&P 500 (+ 1.04%); Dow Jones (+ 0.99%) і Nasdaq (1.64%).

Росли всі сектори S&P, за винятком індустріальних компаній (-0.37%) і телекомів (-3.24%), ведених вниз поганими результатами AT&T. Попереду всіх, звичайно ж, технологічні компанії (+ 1.82%), за якими впритул слідували Consumer Discretionary (+ 1.62%). До останнього належить Amazon, оголошення результатів якого, заплановане на вечір, мало стати подією дня.

І воно дійсно стало! Чистий прибуток Amazon на одну акцію склав $3.27, при виручці $51 мільярд, що значно перевищило очікувані аналітиками $1.27 і $49.96 мільярдів. У першому кварталі минулого року ці показники, відповідно, становили $1.48 і $35.7 мільярдів. В результаті, вже після закриття сесії, на позабіржовому ринку ціна на акції компанії виросла на близько 7% і тепер вартість Amazon всього лише на $50 мільярдів менше, ніж вартість Apple, поки ще найдорожчої компанії в світі.

Також, після закриття результати оголосив Microsoft, які перевершили очікування аналітиків, але тим не менш не захопили інвесторів. Відразу ж після оголошення ціна на акції знизилася на 2%, але пізніше ситуація вирівнялася і сподіваємося, що сьогодні торги почнуться на позитивній ноті.

Ф'ючерси на WTI впали на (-0.4%) до $67.94 за барель, що трохи знижує інфляційні страхи. Золото втратило лише (-0.05%) і торгується на рівні $1,316.71 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в п'ятницю

Поза всякими сумнівами, увагу інвесторів буде зосереджено на оголошенні першої оцінки квартального ВВП. Очікується, що в річному еквіваленті економіка США виросте на 2%, що нижче 2.9%, досягнутих в четвертому кварталі 2017 го і 3%, обіцяних Трампом. Але, на думку багатьох економістів, в останні роки спостерігається тенденція, коли показники першого кварталу виявляються заниженими через проблеми з методологією вимірювань і сезонних коригувань. Більшість, все ж, сходиться на думці, що економіка "сильна, як ніколи", і за результатами 2018 року зростання ВВП складе обіцяні 3%.

З великих імен результати оголошують: Exxon Mobil ( XOM ), Chevron ( CVX ), Phillips 66 ( PSX ) і Colgate Palmolive ( CL ).

Ну і, звичайно ж, вчорашні блискучі результати Amazon дадуть відмінний розгін ринку і будемо сподіватися, що тиждень, який обіцяв бути "гарячим", закінчиться хорошим зростанням.

Всім чудових вихідних!

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал