Lightning, прощавай. Євросоюз готує законопроект про переведення всіх смартфонів на єдину зарядку — Reuters

22 вересня 2021, 10:42

Єврокомісія представить законопроєкт, який зобов’яже всіх виробників мобільної електроніки використовувати єдиний стандарт зарядного пристрою. Проти єдиного стандарту зарядки послідовно виступає Apple.

Цього четверга Європейська комісія представить законодавчу пропозицію для загального зарядного пристрою для мобільних телефонів, планшетів і навушників. Про це пише агентство Reuters з посиланням на джерело, знайоме з цим питанням.

Відео дня

Відзначається, що найсерйозніше це нововведення торкнеться виробника iPhone - компанію Apple.

Європейські законодавці вже понад десять років наполягають на запровадженні єдиного стандарту зарядки для всіх мобільних пристроїв. Вони стверджують, що це буде краще для навколишнього середовища і зручніше для користувачів.

У свою чергу Apple, смартфони якої заряджаються від кабелю Lightning, заявила, що примус виробників до єдиного стандарту зарядки може стримувати інновації, створювати масу електронних відходів і дратувати споживачів.

Нові пристрої на базі Android переважно використовують роз'єм USB-C, більш старі пристрої - роз'єм USB micro-B, а iPhone - роз'єм Lightning.

Згідно з дослідженням Комісії 2019 року, половина зарядних пристроїв, проданих з мобільними телефонами в 2018 році, мала роз'єм USB micro-B, в той час, як 29% мали роз'єм USB-C і 21% - роз'єм Lightning.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X