Звільнення в НКРЕКП, зростання агроекспорту та інші головні новини бізнесу

28 листопада 2017, 19:50
ТОП головних новин українського бізнесу за 28 листопада від НВ Бізнес

1 Порошенко позбувся "слабкої ланки" в складі НКРЕКП

Президент Петро Порошенко звільнив Бориса Циганенка з посади члена НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг).

Відео дня

Відповідний указ глава держави підписав 28 листопада, повідомила прес-служба.

Робота НКРЕКП була заблокована з середини листопада. Відзначимо, що саме через Циганенка, який пішов "на лікарняний", регулятор кілька разів поспіль не міг зібрати кворум для ухвалення рішень, яких вже давно очікують багато учасників енергоринку.

2 Україна збільшила експорт агропродукції на $2,7 млрд

Експорт української аграрної та харчової продукції за 10 місяців 2017 року збільшився на 22,7%, або на $2,7 млрд - до $14,7 млрд в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

За даними Міністерства аграрної політики і продовольства України, істотно зросли поставки за кордон українських фруктів, борошна, цукру, м'яса, хлібобулочних та кондитерських виробів.

У трійку основних покупців української агропродукції увійшли Індія (11,3% від загального експорту), Єгипет (7,5%) і Нідерланди (6,9%). До країн Азії поставлено понад 42% української продукції, в країни ЄС - 31,9% і в країни Африки - 14,7%.

При цьому, імпорт агропродукції виріс на 8% і склав $3,6 млрд

3 Сільгоспвиробництво в Україні продовжило знижуватися

Тим часом відчутне падіння демонструє сільськогосподарське виробництво - в жовтні на 9%, а в цілому за 10 місяців з початку року - на 2,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2016- го.

Згідно з даними Держстату, виробництво продукції рослинництва скоротилося на 2,9%, тваринництва - на 0,5%.

4 Іноземні інвестиції в Україну зросли

Іноземні інвестори вклали в Україну $1,2 млрд за підсумками трьох кварталів (січень-вересень-2017), при цьому вилучивши $0,3 млрд, свідчать дані Держстату.

Проте, курсова різниця в $1,3 млрд забезпечила основний приріст інвестицій (ймовірно, пов'язана з ослабленням долара до основних світових валют).

Таким чином, з початку року обсяг іноземних інвестицій зріс на $2,2 млрд (або на 5,9%), до $39,72 млрд станом на початок жовтня.

В галузевому розрізі в промисловість було вкладено $0,5 млрд, у фінансову і страхову діяльність - $0,3 млрд.

5 Продажі електромобілів збільшилися в 2,3 рази

За 10 місяців поточного року було реалізовано 2,2 тис. електромобілів. Попит на автомобілі, що працюють виключно на електротязі, виріс на 227% в порівнянні з минулим роком, підрахували в асоціації Укравтопром.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У структурі первинного ринку електрокарів найбільшу частку займають машини, що були в експлуатації - 86%. Найпопулярнішим автомобілем залишається Nissan Leaf, за ним йдуть BMW i3 (79 шт) та Tesla Model S (56 шт).

Найчастіше електромобілі купували жителі Києва (528 машин), Харківській області (406 авто) і Одеській області (405 машин).

Такими були головні ділові новини вівторка.

Показати ще новини
Радіо NV
X