Молоді та зухвалі. Як покоління зумерів змінює ринок праці та наскільки до цього готові роботодавці

5 грудня 2021, 09:09
NV Преміум

20‑річні докорінно змінюють правила гри на українському ринку праці — не дуже цікавлячись грошима, для себе вони прагнуть психологічної рівноваги, а від роботодавців вимагають тактовності.

Аудіоверсія колонки:

У тім, експерти закликають до терплячості: на країну чекає кадровий голод, а отже навіть вимогливі ледарі будуть вкрай потрібні вже за 10 років, пише журнал НВ.

«Мене напружувало, що люди якось мене оцінювали, говорили мені, що робити, — згадує досвід роботи у великій міжнародній компанії молодий киянин Олександр Чагаєв. — Якийсь випробувальний термін, якась страховка, якісь папірці пишеш, маєш принести свою чашку і за три тижні просити один день відгулу».

Відео дня

На цьому з корпоративним світом Чагаєв покінчив. Зараз йому 26 років, і останні чотири він керує власним, досить успішним проєктом Naukroom — освітньою платформою про здоров’я, генетику та психологію, яка проводить платні заходи і тренінги для великих корпорацій.

Нещодавно молодий бізнесмен повернувся з двотижневого відпочинку в Іспанії і тепер розташувався зі своїм MacBook в модному коворкінгу в центрі столиці. Свій графік і навантаження він формує сам: може спати до обіду, працювати в кафе чи виїхати на відпочинок без будь-яких пояснень.

«Натомість після вечірки і пари коктейлів можу прийти додому та працювати всю ніч, — каже Чагаєв. — Якби я напружувався так для дядька, я б точно звільнився».

За словами підприємця, раніше так виходило, що не він мав у своєму розпорядженні роботу, а робота мала в своєму розпорядженні його життя. Чагаєва це категорично не влаштовує.

Так само, як він, зараз мислять мільйони українців, що саме виходять на ринок праці. Йдеться про 20‑річних, покоління Z, або так званих зумерів, народжених після 1995 року. Таких, за даними Держстату, наразі у країні понад 3 млн.

Показати ще новини
Радіо NV
X