Зубко розповів, коли підвищать ціну на газ для населення

1 березня 2018, 11:27

Суть переговорів з МВФ не просто в підвищенні вартості газу для населення, а у встановленні єдиної ціни для всіх категорій споживачів. Однак перед тим, як це робити, потрібно здійснити низку важливих кроків.

Про це сказав віце-прем'єр Геннадій Зубко в кулуарах 14-ої щорічної інвестиційної конференції, організованої компанією Dragon Capital 1 березня в Києві.

"Це не є питання саме підвищення ціни. Суть в рівній, однаковій ціні як для комерційних споживачів, так і для населення", - сказав він, передає кореспондент НВ Бізнес.

Відео дня

За його словами, якщо уряд сьогодні зробить крок до зрівняння ціни, коли немає конкурентного ринку газу, "то це просто призведе до підвищення ціни". А цього не можна допустити.

"Тому в цілому наше бачення - (спочатку) провести монетизацію субсидій, зробити функціонування ринку з тим, щоб дійсно була конкуренція за споживача, потім (відбудеться - ред.) зниження ціни, і тільки після цього можна говорити про рівні ціни", - пояснив Зубко.

Водночас постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман наголосив на необхідності прийняття закону про Антикорупційний суд та підвищення тарифів на газ для продовження співпраці з Україною.

Показати ще новини
Радіо НВ
X