Зубко розповів, як у 4 рази зменшити комунальні рахунки

26 жовтня 2018, 13:31

За рахунок впровадження обліку теплової енергії, програми "теплих кредитів", запуску Фонду енергоефективності українці зможуть як контролювати своє споживання теплової енергії, так і суттєво економити на комунальних рахунках.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко в ефірі телеканалу Прямий.

"Ми не зможемо в 2,5 рази зменшити ціну на газ, але ми здатні в 4 рази зменшити комунальні рахунки", - заявив він.

Відео дня

За словами Зубка, в одному з будинків Києва за рахунок заходів енергоефективності оплата за теплоенергію у минулому опалювальному сезоні становила 8 грн за 1 кв. м, тоді як сусідні будинки платили 32 грн за 1 кв. м.

"Досягнута економія в 4 рази і, цей шлях абсолютно здійсненний...80% будинків по країні вже мають будинкові лічильники. Десятки будинків отримали енергетичні сертифікати і вже мають розуміння щодо свого споживання", - наголосив він.

Відзначимо, що 20 грудня 2017 року Кабмін створив держпідприємство Фонд енергоефективності. На фінансування цього Фонду у 2018 році у державному бюджеті передбачено майже 2 млрд грн.

Фонд створили з метою підтримки ініціатив з енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання та підтримки здійснення заходів щодо підвищення рівня енергетичної ефективності будівель й енергозбереження, серед іншого у житловому секторі.

Нагадаємо, що у вересні цього року в Україні вперше оцінили енергоефективність будинку - київське ОСББ Мотор першим в Україні отримало сертифікат будівлі з класом енергоефективності Е.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X