Зрозуміти, пробачити і заохотити: Фонд гарантування не виплатить борги

1 лютого 2017, 20:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не зможе виплатити відсотки по кредитах, які направив на виплати по збанкрутілих банках

Фонд гарантування наполягає на реструктуризації своїх зобов’язань перед державою. До процесу перегляду умов кредитування будуть залучені міжнародні організації. Про це повідомив заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик.

Відео дня

Протягом 2014-2017 рр. ФГВФО був не здатен за рахунок власних акумульованих коштів здійснити виплати компенсацій клієнтам 87 банків, які Національний банк вивів з ринку за цей час, тож був вимушений залучити кошти у держави. Проте, як виявилося, повернути ці кошти із відсотками, під які їх позичали, Фонд не зможе.

«На той момент була застосована схема запозичень, яку можна було швидко погодити і застосувати. Завдання стояло не допустити соціального вибуху, тож потрібно було забезпечити необхідним ресурсом Фонд. Такий статус-кво нас відверто не влаштовує, ми цього не приховуємо», – пояснює Оленчик.

Наразі ФГВФО винен Міністерству фінансів близько 60 млрд грн по запозиченнях. «Якщо, насправді, ми маємо виплачувати по тому механізму і графіку, які передбачені договірними зобов’язаннями, то до кінця 2028 року, коли ми маємо погасити усі запозичення, мали б заплатити по відсотках ще 74 млрд грн. Це більше, ніж тіло кредиту», – підрахував держчиновник.

Основну суму запозичень Фонд здійснив у 2014-2015 роках. У 2016-му почав погашати частину боргу та відсотки. «Тільки відсотки, які нам довелося заплатити, у 2015 році склали 3,68 млрд грн, а у 2016 – ще 2,4 млрд грн», – каже Оленчик.

Минулого року ФГВФО не здійснював запозичень. І у 2017-му також обійдеться вже акумульованими коштами.

«У 2016 році ми обходилися без запозичень, поки не постало питання потенційного банкрутства Платинум банку, транші на виплати по якому від Мінфіну пішли у січні. Оскільки вже активна фаза банкопаду підійшла до завершення – сума запозичень вже наростати не буде», – сказав він.

Враховуючи це, ФГВФО просить усі сторони повернутися до дискусії щодо оптимізації заборгованості Фонду перед державою. «Є кілька варіантів. Перший – заплатити все – неприйнятний для нас, бо ми не погасимо і кредит, і відсотки. Другий сценарій – пробачити і забути – не влаштує інших гравців. Тому ми пропонуємо третій варіант, і зараз входимо в активну фазу обговорення із нашими партнерами», – повідомив Оленчик.

За його інформацією, Нацбанк і Мінфін, з одного боку, та МВФ зі Світовим банком, з іншого, вже погодилися обговорювати можливі вирішення цієї проблеми.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X