Зростуть на 20%. Як в Україні відбуватиметься перерахунок пенсій

19 лютого, 19:52
6993
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Зростуть на 20%. Як в Україні відбуватиметься перерахунок пенсій - фото

Pixabay/Crystal_L

Останнє осучаснення відбулося в жовтні 2017 року

Українцям підвищать пенсії вже з 1 березня. Перерахунок відбудеться автоматично, а пенсійні виплати зростуть на 20%. 

Про це в ефірі 5 каналу розповів віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє Радіо НВ.

Він нагадав, що багато років в Україні взагалі не проводили перерахунок пенсій. Останнє осучаснення відбулося в жовтні 2017 року. Але до того моменту сім років не було жодного перерахунку. Віце-прем'єр-міністр також запевнив, що в бюджеті коштів для цього достатньо.

Розмір індексації буде залежати від показників інфляції та приросту середньої зарплати

"Ми підійшли до такої ситуації, до "зрівнялівки" в пенсійному забезпеченні, коли люди, які виходили на пенсію раніше, з великим стажем роботи, які пропахали все своє життя, отримували пенсію на рівні прожиткового мінімуму і отримували однакову пенсію з людьми, які, скажімо, не перепрацьовували", – зауважив Розенко.

В уряді пояснили, що пенсії у березні підвищать відповідно до закону Про індексацію грошових доходів населення. Формула перерахунку затверджена ще в 2017 році. Розмір індексації буде залежати від показників інфляції та приросту середньої зарплати за попередній рік: чим вони вищі, тим більші в результаті виплати.

Зарплатна база

Фактично, зросте на п’яту частину не сама пенсія, а зарплатна база. Це сума, з якої нараховується пенсія, пояснює науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи НАН України Лідія Ткаченко.

Якщо людина отримує пенсію на рівні мінімальної, то вона так і залишиться 

"Абсолютна сума підвищення в грошах, скільки хто гривень отримає збільшення пенсії, це вже буде залежати від того, у кого який стаж, у кого який коефіцієнт заробітку, у кого які ще є надбавки, натяжки і таке інше. Дійсно це буде наймасовіший перерахунок, який буде охоплювати в тому числі і працюючих пенсіонерів. Тобто, якщо людина зараз, наприклад, отримує, навіть маючи необхідний стаж, але були, наприклад, низькі показники зарплат, пенсію на рівні мінімальної, то, швидше за все, вона і залишиться на рівні мінімальної пенсії", – зазначила Ткаченко.

За базу береться мінімальна зарплата. Минулого року вона була 3764. Тепер вона становитиме трохи більше 4,4 тисячі грн – на 17% більше. На підвищення можуть розраховувати близько 10 млн пенсіонерів. Усього в Україні на сьогодні 11,5 мільйонів пенсіонерів. 

Постанова Кабміну

Кабмін ще повинен затвердити постанову, яку ухвалять в останніх числах лютого, щоб у березні вже отримали виплати, каже Лідія Ткаченко.

Гроші на індексацію закладені в бюджеті цього року, адже індексація передбачена законом, а не є передвиборчим кроком, розповів у коментарі Радіо НВ фінансовий аналітик Борис Кушнірук.

Дефіцит Пенсійного фонду не буде зростати

"В самій моделі індексації закладені механізми, за рахунок чого воно здійснюється, тобто підвищення зарплат дає чітке усвідомлення, наскільки можна буде проіндексувати пенсії причому в автоматичному режимі. Тобто не в ручному, коли раздають подачки перед виборами, не перед виборами, а за конкретною методологією", – наголосив Кушнірук.

Навіть внаслідок щорічної індексації пенсій, дефіцит Пенсійного фонду не буде зростати, а залишиться на нинішньому рівні, адже його завжди гарантуватиме державний бюджет. За даними Мінсоцполітики, чистий дефіцит Пенсійного фонду сягає близько 30 мільярдів гривень. 

Зі збільшенням мінімальної зарплати збільшується Єдиний соціальний внесок, і це одне із джерел підвищення пенсій, каже фахівець. До того ж, 5 мільярдів від розмитнення авто на єврономерах також вирішили спрямувати до Пенсійного фонду.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

21 березня, 19:42

thumb img
З політичною метою. Рева звинуватив облгази у “донамалюванні” заборгованості українців
7209
Економіка

Вчора, 06:44

thumb img
Угорщина домовилася з Росією про постачання газу в обхід України
3844
Економіка

Вчора, 18:22

thumb img
Глава Газпрому в Москві в присутності Бойко і Медведчука запропонував постачати в Україну дешевий газ
2133

Головне

Події

Вчора, 20:51

thumb img
Школярка з Сочі, через яку Гриб опинився у в'язниці, прокоментувала вирок
Політика

Вчора, 20:07

thumb img
Хакери розсилали фейкові листи від імені Авакова з "правилами" поведінки на виборах - поліція
Фінанси

Вчора, 15:48

thumb img
Коломойський розповів про свої плани щодо ПриватБанку після виборів