«Потрібно більше часу». Зростання економіки України прискорилося до 2,9% — Мінекономіки

18 жовтня 2021, 15:13

У Мінекономіки відзначили, що нинішнє відновлення економіки поки не дозволяє говорити про повноцінне посткризове оздоровлення.

За підсумками січня-серпня 2021 року зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України прискорилося до 2,9% в порівнянні з 2,1% за підсумками січня-липня.

Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на огляд економічної активності від Мінекономіки.

Відео дня

«У січні-серпні 2021 року, за розрахунками Міністерства економіки, зведений індекс виробництва (СІП) збільшився на 2,1% (на 1,3% в січні-липні 2021, падіння на 5,8% за вісім місяців-2020), ВВП - на 2,9% (на 2,1% в січні-липні 2021, падіння на 5,7% за вісім місяців-2020) », - підрахували автори огляду.

Відзначається, що в серпні цього року майже всі види економічної діяльності показали зростання обсягів виробництва. Виняток склала лише оптова торгівля.

Ситуація підтримувалася високим рівнем цін на світових товарних ринках, активним нарощуванням обсягів агровиробництва, оптимістичними настроями бізнесу в умовах дії «зеленого» рівня епідемічної небезпеки на всій території країни.

«Чинне відновлювальне зростання не дозволяє говорити про повноцінне посткризове оздоровлення економіки, для цього необхідно більше часу. Крім того, внутрішнє відновлення економіки знаходиться ще і під впливом глобальних змін і ризиків », - відзначили в міністерстві.

Серед факторів тиску в Мінекономіки виділили загострення політичних і економічних відносин між окремими країнами, зловживання Росією домінуючою позицією на ринку газу і різке подорожчання цього палива, а також поширення нової хвилі в світі мутованого штаму коронавируса.

Нагадаємо, що недавно МВФ переглянув оцінки зростання української економіки , погіршивши свій прогноз до 3,5%. Таке рішення у Фонді пояснили частково перебоями в поставках і погіршенням динаміки пандемії.

У той же час Світовий банк залишив незмінним прогноз зростання ВВП України на цей рік, але очікує кращих показників у 2022-му і 2023-му.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X