Зростання тарифів і нові графи в квитанціях. Які зміни чекають на українців у оплаті комунальних послуг

21 липня 2021, 07:05

З осені в Києві і ряді міст України зростуть тарифи на гарячу воду і опалення.

Про це повідомляв НВ.Бізнес, посилаючись на заступника голови Київської міської державної адміністрації Петра Пантелеєва.

Так, тарифи виростуть на 30-40% з 1 жовтня. Пантелеєв пояснив, що підприємства теплопостачання не мають оборотних коштів, є «планово збитковими» і не можуть забезпечувати передоплату за газ. Крім того, за його словами, природний газ катастрофічно дорожчає.

Відео дня

«На ринку склалися всі передумови для того, щоб переглянути тарифи комунальних підприємств... Ситуація настільки критична і масштабна, що потрібні зусилля всіх гілок влади», - сказав Пантелеєв.

Якими будуть тарифи на тепло з 1 жовтня?

  • тариф на тепло - 2151,77-2433,90 грн / м кв за 1 гігакалорію в залежності від типу приєднання будинку;
  • тариф на гаряче водопостачання - 109,55-122,17 грн / м куб;
  • близько 53,2 грн / м² - вартість опалення в будинках без лічильника.

Поява нової графи в платіжках

Директор структурного підрозділу Енергозбут КП Київтеплоенерго Костянтин Лопатін під час брифінгу повідомив, що в платіжках киян буде відображений новий рядок з авансовим платежем.

Це нововведення дозволить уникнути накопичення боргів за комуналку в разі, якщо оплата не була проведена з якої-небудь причини. Додатковий платіж поки не є обов'язковим. Споживачі можуть обирати самостійно, платити їм наперед за комунальні послуги, чи ні.

За словами Лопатіна, це зменшить фінансове навантаження на домогосподарство і дозволить Київтеплоенерго «акумулювати певну кількість коштів для можливості своєчасно почати опалювальний сезон». Лопатін підкреслив, що авансовий платіж добровільний. Додаткова графа містить середню суму, яку споживач сплачує в місяць за різні послуги ЖКГ.

Нагадаємо, вже з 1 серпня 2021 року зміниться вартість тарифів на електроенергію, а також зміниться система оплати за неї. В силу вступить оновлена модель ПСО, згідно з якою ціна енергії не буде однаковою для всіх жителів. Тарифи будуть диференційовані в залежності від кількості споживаної енергії.

Показати ще новини
Радіо NV
X