Зростання цін на продукти. Шмигаль розгледів спроби монопольної змови і маніпуляцій

10 березня 2021, 14:32

Прискорення інфляції пояснюється об'єктивними факторами, проте є також і спроби монопольної змови і маніпуляцій на ринку.

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, коментуючи дані Держстату щодо прискорення інфляції, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Зростання цін відбувається через об'єктивні чинники, але також фіксуємо спроби монопольних змов і маніпуляцій. Ми в діалозі з ключовими групами виробників і торговими мережами. Говоримо про збільшення пропозиції», — сказав Шмигаль на засіданні Кабміну 10 березня.

Відео дня

Він додав, що уряд щодня оцінює ціни на продукти харчування, зокрема там, де ціни ростуть найбільш активно.

«За нашими очікуваннями, стабілізація цін відбудеться вже наприкінці березня», — сказав прем'єр.

Він нагадав, що також активно йде робота над ліквідацією нелегальних заправок.

Як повідомлялося, за даними Держстату, зростання споживчих цін в Україні в лютому 2021 року прискорилося у річному вимірі до 7,5%. У січні воно становило 6,1%, у грудні-2020 — 5%.

Найбільше (на 7,6−5,5%) подорожчали соняшникова олія, овочі, цукор. На 3,8−1,3% зросли ціни на м’ясо птиці, фрукти, хліб, яловичину, продукти переробки зернових, рибу та продукти з риби, макаронні вироби, сметану, масло. У той же час на 0,2−0,1% подешевшали яйця, кисломолочна продукція, свинина.

Також повідомлялося, що 4 березня НБУ підвищив облікову ставку до 6,5% для поступового повернення інфляції до цільового показника 5% ± 1 процентний пункт.

Показати ще новини
Радіо NV
X