Зростання цін на продукти: Мінекономіки підпише меморандум з ритейлерами
Міністерство економіки має намір підписати меморандум з ритейлерами про збереження нинішнього рівня цін на соціально значущі продукти.
Про це голова міністерства Ігор Петрашко сказав в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.
«Зараз ми працюємо… над співпрацею з ритейлерами, продавцями, дистриб’юторами для того, щоб забезпечити стабілізацію цін на соціально значущі продукти для людей. Україна — велика експортна країна. Ми багато експортуємо, але ми також хочемо бути впевненими, що для людей буде доступний ряд продуктів», — заявив міністр.
Петрашко зазначив, що експортні обмеження вводити не планується.
16 березня в мережі АТБ заявили, що компанія має намір зберегти ціни на окремі категорії товарів першої необхідності на нинішньому рівні. Компанія спростувала інформацію про значне зростання цін в її супермаркетах.
В Україні останнім часом помітно прискорилася інфляція. У 2020 році зростання споживчих цін склало 5% порівняно з 4,1% в 2019 році. У січні і лютому цього року зростання цін продовжило прискорюватися: в січні інфляція склала 6,1% в річному вираженні, а в лютому — 7,5%.
За даними Держстату, у лютому 2021 року в порівнянні з аналогічним місяцем 2020-го продукти харчування подорожчали на 9,1%. Найбільше зросли ціни на яйця (на 84,5%), цукор (61,7%), олію соняшникова (35,4%) і фрукти (14,9%).
Щоб стримати інфляцію, Нацбанк на початку березня підвищив облікову ставку до 6,5%. До цього ставка залишалася на історично низькому рівні 6% з червня минулого року.