Банк Англії попередив про «апокаліптичний» дефіцит продовольства через війну в Україні

17 травня, 12:20
У Банку Англії стурбовані зростанням цін на продовольство, що продовжується. (Фото:Vince Veras\Unsplash)

У Банку Англії стурбовані зростанням цін на продовольство, що продовжується. (Фото:Vince Veras\Unsplash)

Глава Банку Англії Ендрю Бейлі стурбований зростанням цін на продовольство через війну в Україні.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Управитель Банку Англії Ендрю Бейлі попередив про «апокаліптичне» зростання світових цін на продовольство через війну в Україні. Про це пише The Telegraph.

Відео дня

Ціни зростають найшвидшими темпами за останні 30 років, викликаючи "дуже великий шок". Очікується, що найближчими місяцями потрясіння лише посилиться, а до кінця року Британію може очікувати двозначна інфляція.

За словами Бейлі, він дедалі більше стурбований подальшим зростанням цін на продукти харчування, якщо Україна не зможе відвантажувати пшеницю та олії зі своїх складів через російську блокаду.

«Це серйозне занепокоєння. Це не просто серйозна проблема для нашої країни, це серйозна проблема для світу, що розвивається. Я в жодному разі не військовий стратег, але все, що можна зробити, щоб допомогти Україні розблокувати постачання продовольства, було б величезним внеском», - зазначив британський чиновник.

Нагадаємо, що на тлі проблем з експортом зернових та олійних культур з України, влада Індії раптово заборонила експорт пшениці . Причиною стала сильна спека в країні, яка обрушила плани на рекордне постачання.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X