Зростання цін не залежить від підвищення мінімальної зарплати - Мінсоцполітики

8 квітня 2017, 19:51
Показник інфляції в березні залишається в прогнозованих межах і свідчить про відсутність впливу зростання мінімальної зарплати на загальне зростання цін

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Ціни на споживчому ринку в березні поточного року порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,8%, з початку року - на 3,9%.

Відео дня

"Березневий показник більший, ніж у попередні місяці, однак очікуваний і в межах прогнозних розрахунків. За даними Державної служби статистики України, ключові причини загального зростання цін - сезонне зростання цін на хліб, м'ясну і молочну групи продовольства, а також зростання тарифів (на електроенергію) та збільшення акцизів на алкоголь і тютюн", - йдеться в повідомленні.

Разом з тим знизились ціни на овочі (на 19,2%), істотно (на 7,3%) подешевшали яйця.

"Звертаємо увагу, що ініціатива Кабінету міністрів України щодо підвищення мінімальної заробітної плати, яка вступила в силу з 1 січня 2017 року, не має істотного впливу на зростання цін. Більш того, дворазове збільшення МЗП цілком відповідає сучасним економічним реаліям", - додає прес-служба Мінсоцполітики.

Аналіз ринку праці показує, що роботодавці пропонують мінімальну зарплату тільки для 34% вакансій, по інших позиціях - зарплати вище.

"На думку експертів, підвищення МЗП стало кроком для детінізації відносин між роботодавцями та найманими працівниками. Держава змусила підприємців не тільки і не стільки збільшити зарплати, скільки легалізувати їх. Гроші, які сьогодні вихлюпуються в готівковий обіг у вигляді виплати зарплати, і так потрапляли в економіку, але через виплати у "конверті". Тобто, додатковий тиск готівки на ціни безпосередньо через підвищення мінімальної зарплати не створюється", - додає Мінсоцполітики.

Раніше повідомлялося, що в Україні середня номінальна зарплата в лютому зафіксована у розмірі 6 209 грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X