Поліція Кіпру проведе розслідування у справі про «золоті паспорти». Їх можуть втратити сім іноземців

28 вересня 2020, 10:28
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Юридична служба Кіпру доручила поліції почати розслідування через можливі порушення при проведенні програми надання кіпрського громадянства в обмін на інвестиції в економіку країни.

Про це пише Cyprus News Agency з посиланням на повідомлення служби.

Таке доручення було дано після того, як Юридична служба ознайомилася з доповіддю слідчої комісії кіпрського уряду під керівництвом голови комітету з цінних паперів і бірж Деметри Калогіру.

Відео дня

Президент Республіки Кіпр Нікос Анастасіадіс сказав в коментарі агентству AFP 4 вересня, що комісія вивчила документи приблизно 30 власників «золотих паспортів». «Схоже, що сім з 30 повинні бути позбавлені громадянства Кіпру», - заявив він, не назвавши імен цих людей.

Влада Кіпру ініціювали перевірку всіх виданих за 18 років дії програми «золотих паспортів» після публікації розслідування Al Jazeera, в якому стверджувалося, що республіка продавала паспорти сумнівним особам.

На початку вересня кіпрська газета Politis опублікувала список з 34 осіб, які отримали громадянство Кіпру в 2008-2012 роках в обмін на інвестиції і при цьому «входили в зону високого ризику». У списку фігурують олігарх Ігор Коломойський і члени його сім'ї, бізнес-партнер Коломойського Геннадій Боголюбов, українські бізнесмени Костянтин Григоришин, Віталій Гайдук з дружиною Оленою, Михайло Кіперман з дружиною. У списку також присутні російські олігархи і бізнесмени.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X